Amazon Prime oficiálně u nás! Co nabízí?

Amazon Prime dnes oficiálně vstoupil do více než 200 zemí světa a to včetně České republiky. Na adrese www.primevideo.com najdete několik stovek filmů a seriálů, kde si za předplatné můžete vybrané tituly pouštět na několika různých platformách. Připravili jsme shrnutí nejdůležitějších otázek.


Co je Amazon Prime?
V zásadě se jedná typově o stejnou službu jako Netflix nebo HBO. Tedy videopůjčovnu, kde máte přístup za předplatné k nabídce filmů a titulů. Žádný film si nekupuje, pouze půjčujete. Je dostupná na adrese www.primevideo.com

Kolik Amazon Prime stojí?Které filmy či seriály v nabídce najdeme?
Nabídka je velmi podobná tomu, co podobné služby za předplatné nabízejí. Tedy nové filmy rozhodně ne, ty, které právě teď vycházejí na Google Play či iTunes (Star Trek Beyond, Jason Bourne) také ne. Jsou to tedy filmy starší dvou až tří let. Dále tam také najdete několik seriálů, především původní nabídku Amazonu, který točí podobně jako Netflix či HBO svoje tituly. Za všechny jmenujme třeba The Grand Tour (nové Top Gear), The Man in the High Castle nebo Transparent. Chybí ovšem zatím jiné původní seriály jako Goliath nebo Jean-Claude Van Johnson.

Je u titulů česká podpora?
Bohužel není. Najdete zde několik jazyků, angličtinu a dále němčinu či španělštinu, ze zemí střední a východní Evropy je u několika titulů zastoupena ruština či polština. Informace o tom, zda bude Amazon nabízet filmy i s českým dabingem či titulky zatím není k dispozici.

Kolik titulů v nabídce najdu?
Právě skenujeme celý katalog (dovnitř se dostanete pouze po registraci), zatím nabídka čítá necelé tři stovky titulů. Průběžný stav můžete sledovat zde. Naprostá většina jsou filmy, několik seriálů. Bohužel žádné dokumenty.

Jak se liší nabídka v ČR od jiných zemí?
V USA, Velké Británii či Německu je tato služba dostupná už několik let. Přesné porovnání připravujeme, nicméně je jasné, že v nových zemích bude nabídka výrazně omezená, především v nabídce převzatých seriálů (kterých má Amazon Prime v USA více než Netflix) nebo novějších filmů.

Na jakých zařízeních je Amazon Prime dostupný?
Už mám Amazon Prime dříve, jak se nabídka na mě vztahuje?
Pokud jste si pořídili Amazon Prime už dříve kvůli The Grand Tour, což už legálně jde několik týdnů, mohli jste dostat k velmi omezené nabídce i přímo na Amazonu. Teď ale budete muset požádat o aktualizaci účtu, protože po přihlášení může být problém s tím, že vás považuje za neamerického občana.


Jaké výhody oproti konkurenci má Amazon Prime?2016   Filmové novinky   Tomáš Vyskočil   230 přečtení
Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!
Další články na podobné téma


iTunes začal nabízet filmy v ultravysokém rozlišení 4K

iTunes začal nabízet filmy v ultravysokém rozlišení 4K

před 3 dny   Filmové novinky   55 přečtení

Nedávná Apple keynote byla jako vždy hlavně o uvedení nových telefonů iPhone, ale stala se také oficiálním startem pro novou kapitolu filmů na iTunes. Několik desítek titulů začal i v ČR nabízet Apple v rozlišení 4K, tedy dvojnásobně lepší než je současné HD. Jaký je to rozdíl a co k tomu potřebujete?Uvádíme hlídač slev pro levnější filmy

Uvádíme hlídač slev pro levnější filmy

před 5 dny   Filmové novinky  

Před časem jsme psali o velkém zlevňování filmů na iTunes, které srazilo ceny téměř až o polovinu. A teď pro vás máme další zajímavou novinku - sledujeme průběžně všechny hlavní weby (iTunes, Google, O2TV, Alza a Banaxi) a sledujeme, jak zlevňují. Omrkněte naší novou sekci Zlevněné filmy a hlídejte si, zda váš oblíbený film je právě v akci.Hulu utratí za obsah 2,5 miliardy a chce dohnat Netflix

Hulu utratí za obsah 2,5 miliardy a chce dohnat Netflix

před 6 dny   Filmové novinky   71 přečtení

Vedle Amazonu a Netflixu chybí na našem trhu ještě jeden velký hráč mezi online půjčovnami. Hulu je zatím ve streamingu "ten třetí vzadu", ale vzhledem k aktuálnímu úspěchu Příběhu služebnice to hodlá změnit a masivně investovat do obsahu. A dočkáme se ho někdy také u nás?Komentáře k článku

Doporučte film

Doporuč mi film

Stačí se zaregistrovat či přihlásit přímo ze sociálních sítí, a my na základě tvých preferencí a tvých hodnocení vybereme v jednu chvíli jen jeden film.

TOPlist TOPlist TOPlist