Amazon Prime oficiálně u nás! Co nabízí?

Amazon Prime dnes oficiálně vstoupil do více než 200 zemí světa a to včetně České republiky. Na adrese www.primevideo.com najdete několik stovek filmů a seriálů, kde si za předplatné můžete vybrané tituly pouštět na několika různých platformách. Připravili jsme shrnutí nejdůležitějších otázek.Co je Amazon Prime?
V zásadě se jedná typově o stejnou službu jako Netflix nebo HBO. Tedy videopůjčovnu, kde máte přístup za předplatné k nabídce filmů a titulů. Žádný film si nekupuje, pouze půjčujete. Je dostupná na adrese www.primevideo.com

Kolik Amazon Prime stojí?
 • V rámci akce si můžete Amazon Prime vyzkoušet na týden zdarma (ale musíte se registrovat Amazon účtem a vložit číslo své karty)
 • Pokud nebudete chtít pokračovat, musíte před uplynutím této doby předplatné ukončit.
 • Pokud budete pokračovat, budete vás to stát následujících šest měsíců v akční nabídce 3 eura (80 Kč)
 • Poté už cena skočí na standardní cenu 6 eur (160 Kč).Které filmy či seriály v nabídce najdeme?
Nabídka je velmi podobná tomu, co podobné služby za předplatné nabízejí. Tedy nové filmy rozhodně ne, ty, které právě teď vycházejí na Google Play či iTunes (Star Trek Beyond, Jason Bourne) také ne. Jsou to tedy filmy starší dvou až tří let. Dále tam také najdete několik seriálů, především původní nabídku Amazonu, který točí podobně jako Netflix či HBO svoje tituly. Za všechny jmenujme třeba The Grand Tour (nové Top Gear), The Man in the High Castle nebo Transparent. Chybí ovšem zatím jiné původní seriály jako Goliath nebo Jean-Claude Van Johnson.

Je u titulů česká podpora?
Bohužel není. Najdete zde několik jazyků, angličtinu a dále němčinu či španělštinu, ze zemí střední a východní Evropy je u několika titulů zastoupena ruština či polština. Informace o tom, zda bude Amazon nabízet filmy i s českým dabingem či titulky zatím není k dispozici.

Kolik titulů v nabídce najdu?
Právě skenujeme celý katalog (dovnitř se dostanete pouze po registraci), zatím nabídka čítá necelé tři stovky titulů. Průběžný stav můžete sledovat zde. Naprostá většina jsou filmy, několik seriálů. Bohužel žádné dokumenty.

Jak se liší nabídka v ČR od jiných zemí?
V USA, Velké Británii či Německu je tato služba dostupná už několik let. Přesné porovnání připravujeme, nicméně je jasné, že v nových zemích bude nabídka výrazně omezená, především v nabídce převzatých seriálů (kterých má Amazon Prime v USA více než Netflix) nebo novějších filmů.

Na jakých zařízeních je Amazon Prime dostupný?
 • Pro chytré telefony či tablety (aplikace na Google Play, aplikace na iTunes) a také Kindle Fire
 • Pro herní konzole jako XBox (One i 360), Playstation (3 a 4) nebo Nintendo Wii
 • Pro vybrané chytré televize a přehrávače Blu-Ray značek LG, Panasonic, Samsung či Sony
 • Pro speciální krabičky jako Amazon Fire nebo Roku. Naopak Apple TV nebo Chromecast aplikaci Amazon Prime nemají, je třeba to obejít přes AirPlay či jiný typ streamingu přes domácí síť
 • Seznam všech podporovaných zařízení
Už mám Amazon Prime dříve, jak se nabídka na mě vztahuje?
Pokud jste si pořídili Amazon Prime už dříve kvůli The Grand Tour, což už legálně jde několik týdnů, mohli jste dostat k velmi omezené nabídce i přímo na Amazonu. Teď ale budete muset požádat o aktualizaci účtu, protože po přihlášení může být problém s tím, že vás považuje za neamerického občana.


Jaké výhody oproti konkurenci má Amazon Prime?
 • Aktuálně může Amazon lákat na nízkou cenu, nicméně odpovídá tomu i nižší nabídka.
 • Za cenu třetinovou (po skončení zkušební doby dvoutřetinovou) cenu dostanete zatím pouze zhruba osminu obsahu toho, co nabízí například Netflix.
 • Lákadlem je původní tvorba (The Grand Tour, The Man in the High Castle), ale stále menší nabídka než Netflix.
 • Výhodou může být HD kvalita v rozlišení 1080p.
 • Amazon také nabízí podobně jako Netflix stažení titulů do mobilů či tabletů offline

před 5 měsíci   Tomáš Vyskočil

Líbil se ti tento článek? Nasdílej ho s přáteliKomentáře k článkuTOPlist TOPlist