Amazon Prime oficiálně u nás! Co nabízí?

Amazon Prime dnes oficiálně vstoupil do více než 200 zemí světa a to včetně České republiky. Na adrese www.primevideo.com najdete několik stovek filmů a seriálů, kde si za předplatné můžete vybrané tituly pouštět na několika různých platformách. Připravili jsme shrnutí nejdůležitějších otázek.


Co je Amazon Prime?
V zásadě se jedná typově o stejnou službu jako Netflix nebo HBO. Tedy videopůjčovnu, kde máte přístup za předplatné k nabídce filmů a titulů. Žádný film si nekupuje, pouze půjčujete. Je dostupná na adrese www.primevideo.com

Kolik Amazon Prime stojí?Které filmy či seriály v nabídce najdeme?
Nabídka je velmi podobná tomu, co podobné služby za předplatné nabízejí. Tedy nové filmy rozhodně ne, ty, které právě teď vycházejí na Google Play či iTunes (Star Trek Beyond, Jason Bourne) také ne. Jsou to tedy filmy starší dvou až tří let. Dále tam také najdete několik seriálů, především původní nabídku Amazonu, který točí podobně jako Netflix či HBO svoje tituly. Za všechny jmenujme třeba The Grand Tour (nové Top Gear), The Man in the High Castle nebo Transparent. Chybí ovšem zatím jiné původní seriály jako Goliath nebo Jean-Claude Van Johnson.

Je u titulů česká podpora?
Bohužel není. Najdete zde několik jazyků, angličtinu a dále němčinu či španělštinu, ze zemí střední a východní Evropy je u několika titulů zastoupena ruština či polština. Informace o tom, zda bude Amazon nabízet filmy i s českým dabingem či titulky zatím není k dispozici.

Kolik titulů v nabídce najdu?
Právě skenujeme celý katalog (dovnitř se dostanete pouze po registraci), zatím nabídka čítá necelé tři stovky titulů. Průběžný stav můžete sledovat zde. Naprostá většina jsou filmy, několik seriálů. Bohužel žádné dokumenty.

Jak se liší nabídka v ČR od jiných zemí?
V USA, Velké Británii či Německu je tato služba dostupná už několik let. Přesné porovnání připravujeme, nicméně je jasné, že v nových zemích bude nabídka výrazně omezená, především v nabídce převzatých seriálů (kterých má Amazon Prime v USA více než Netflix) nebo novějších filmů.

Na jakých zařízeních je Amazon Prime dostupný?
Už mám Amazon Prime dříve, jak se nabídka na mě vztahuje?
Pokud jste si pořídili Amazon Prime už dříve kvůli The Grand Tour, což už legálně jde několik týdnů, mohli jste dostat k velmi omezené nabídce i přímo na Amazonu. Teď ale budete muset požádat o aktualizaci účtu, protože po přihlášení může být problém s tím, že vás považuje za neamerického občana.


Jaké výhody oproti konkurenci má Amazon Prime?

2016   Tomáš Vyskočil

Líbil se ti tento článek? Nasdílej ho s přáteliKomentáře k článkuDalší články na podobné téma


Nový luxusní trailer na Defenders

Nový luxusní trailer na Defenders

před 2 dny   News

Do startu comicsové týmovky zbývají už jen necelý měsíc a Netflix začíná přitápět v propagaci pod kotel. V novém traileru sice nenajdete tolik nových scén, ale způsob jakým je nastříhán a především jak je doprovázen vyprávěním od samotného Stana Lee, z něj dělá pořádný zážitek. A koukejte až do úplného konce.Netflix má 100 miliónů předplatitelů a roste jako drak!

Netflix má 100 miliónů předplatitelů a roste jako drak!

před 4 dny   News

Podle aktuálně zveřejněné výroční zprávy za druhé čtvrtletí 2017 je Netflix v nejlepší formě za svojí dobu. Počet uživatelů na celém světě přesáhl hranici 100 miliónů, příjmy letos zřejmě poprvé překročí 10 miliard, cena akcií i hodnota firmy stoupá každou vteřinou. Co za růstem stojí? A za co Netflix nejvíce utrácí? Vzali jsme si výsledky Netflixu pod drobnohled.Původní Star Wars na HBO v češtině a v HD

Původní Star Wars na HBO v češtině a v HD

před 20 dny   News

Šestice původních Star Wars, tedy Epizody I až VI jsou nově v nabídce českého HBO. Jsou tedy samozřejmě v maximální kvalitě - HD verze, český dabing či titulky. Na HBO už bohužel nenajdete sedmý díl, ale vedlejší Rogue One by se měla na HBO objevit v druhé polovině roku.

TOPlist TOPlist