Červená želva

76%
76%
Červená želva 100 20

IMDB hodnocení

10006
Červená želva online

The Red Turtle

   FR    80 minut

říběh trosečníka na tropickém ostrově, obydleném želvami, kraby a ptáky, je zároveň univerzálním příběhem všech zásadních okamžiků v životě člověka. O sebepoznání, lásce, rodičovství i střídání generací vypráví oscarový režisér Michaël Dudok de Wit beze slov, jen s pomocí řemeslně dokonalé animace. Magický snímek, srozumitelný napříč generacemi i kontinenty, získal v Cannes Zvláštní cenu v sekci Un Certain Regard a je prvním počinem kultovního japonského studia Ghibli s evropskou koprodukcí.

Animované

Jak se ti film líbil?


Přihlas se, abys mohl film hodnotit či ukládat

Líbil se mi
Nelíbil se mi
Uložit na později

Červená želva obsazení
Červená želva online


Aerovod

SD

60 Kč

Půjčit
Přehrát
10. 6. 2017 19:50:10


Alza

České titulky  + HD + SD

59 Kč

Půjčit
Přehrát
11. 6. 2017 23:30:10


Voyo

SD
Přehrát
20. 4. 2017 20:10:22Červená želva recenze 70
Honza Varga (Filmspot) ohodnotnil Červená želva
2016

Na francouzském animovaném filmu Červená želva je zajímavé to, že jde o první film, jaký kdy produkovalo japonské studio Ghibli (stojící např. za Mijazakiho filmy) mimo Japonsko, a které oslovilo jeho režiséra Michaëla Dudoka de Wita na základě jeho krátkého animovaného snímku Otec a dcera, za nějž dostal tento nizozemský rodák v roce 2000 Oscara. Dalším pozoruhodným faktem je skutečnost, že v Červené želvě nejsou vůbec žádné dialogy, takže za celou dobu nepadne ani sl...


 70
František Fuka (FFFilm) ohodnotnil Červená želva
2016

Bezejmenný chlapík ztroskotá na pustém ostrově. Podle jeho oblečení se nedá odhadnout, ve kterém století se děj odehrává (možná i v budoucnosti). Chlapík se chce z ostrova dostat, ale sveřepě mu v tom brání obrovská želva. Chlapík to zkouší znovu a znovu, rozhodne se želvu zlikvidovat, když tu najednou...


 80
Mirka Spáčilová (iDnes) ohodnotnil Červená želva

Stále ještě platí, že v jednoduchosti tkví krása. Animovaný snímek Červená želva, který pro japonskou produkci natočil Michaël Dudok de Wit, Holanďan žijící v Londýně a nositel Oscara za krátký snímek Otec a dcera, spadá do rodiny nenápadných zázraků.


 80
Dagmar Šimková (TotalFilm) ohodnotnil Červená želva

V distribuci současných animovaných filmů bude Červená želva na diváka působit jako absolutní zjevení. Ti, kteří mají chuť vidět něco, co se zásadně liší od pixarovské a disneyovsky ukřičené a přebarvené animace, mají právě teď šanci. Tak směle do toho!


Podobné filmy jako Červená želva
TOPlist TOPlist