67
Obr Dobr 100 20
Dle 16759 hlasů na IMDB

Obr Dobr

Obr Dobr onlineThe BFG

   US

Malou dívku ze sirotčince unese dobrácký obr do své říše a skamarádí se. On jí ochrání před zlými obry, ona jeho před objevením lidmi.

Fantasy


Obr Dobr obsazení


Obr Dobr online


Google Play

Český dabing  + SD
Přehrát
10. 4. 2017 11:50:08


Itunes

Původní znění + Český dabing  + České titulky  + HD + SD

108 (135)

Půjčit (v HD)
Přehrát
1. 3. 2017 18:55:14


O2TV

Původní znění + Český dabing  + České titulky  + SD

45 Kč

Půjčit
Přehrát
16. 5. 2017 21:05:06Obr Dobr recenze


Uložit na později Přihlásit


60
Tomáš Vyskočil ohodnotnil Obr Dobr
2016

Nezvykle pomala pohadka. Malokdo umi atmosferu jako Spielberg. Jen to proste neni tak zajimavy pribeh.


65
blesk (NaFilmu) ohodnotnil Obr Dobr
2016


50
Honza Varga (Filmspot) ohodnotnil Obr Dobr
2016

Britský spisovatel Roald Dahl se sice věnoval literatuře faktu, povídkám i divadelním hrám, leč proslavily jej romány pro děti, z nichž mnohé se později staly předlohami pro filmy (mimo jiné Fantastický pan Lišák či Karlík a továrna na čokoládu). Filmového zpracování se dočkal i jeho Obr Dobr alias The BFG (The Big Friendly Giant), na konci osmdesátých let animovaného, letos hraného v produkci a režii Stevena Spielberga.


Aleš Borovan (Borovan) ohodnotnil Obr Dobr
2016

Další z dětských filmů, který podobně jako třeba Tři bratry Jana Svěráka dospělý jen velmi obtížně zhodnotí. Obr Dobr je tak specifický film pro nejmenší, s cílovkou dejme tomu od čtyř až sedm let (max), že se v drtivé většině nachází zcela mimo svět dospěláků (toto není hodnocení, pouze neutrální konstatování). Pár slov alespoň k filmařině: bohužel…


65
Mirka Spáčilová (iDnes) ohodnotnil Obr Dobr
2016

Obr Dobr je pohádka gentlemanů. Trochu starosvětsky nabádavá, přesto půvabná podívaná, kterou Steven Spielberg natočil podle předlohy Roalda Dahla, právě vstupuje do našich kin.


50
František Fuka (FFFilm) ohodnotnil Obr Dobr
2016

Malá Sofie žije v londýnském sirotčinci někdy v 80. letech minulého století (i když přesnou dobu film zručně kamufluje). Ponocuje, věří na kouzla, a jednoho dne ji logicky unese obr (digitálně pomrvený Mark Rylance) do kouzelné říše.


40
Rimsy (Moviezone) ohodnotnil Obr Dobr
2016

Vizuálně hezká, ovšem vnitřně prázdná adaptace, u níž bije do očí (a mozku) hlavně rozvleklost a nelogičnost scénáře. Jestli už na něco musíte s dětmi, zkuste libovolný animák (snad kromě Buchet a klobás). Tohle není ten Spielberg, kterého máme rádi.


70
Martin Staněk (TotalFilm) ohodnotnil Obr Dobr
2016

Obr Dobr není nejlepší film Stevena Spielberga. Ale v žádném případě není nejhorší, jak jsem se mnohde dočetl. Pro mne osobně je například takový Válečný kůň naprosto nekoukatelný biják. Raději ještě padesátkrát Obra Dobra, než zmíněný válečný spektákl s nespočtem oscarových nominací. Obr Dobr je moc milý film se spoustou skvělých výtvarných nápadů, hudbou Johna Williamse a poctivostí v řemesle, kterou prostě musím ocenit.


Podobné filmy jako Obr Dobr
TOPlist TOPlist