10 nejočekávanějších prosincových novinek (nejen) na Netflixu


Blíží se konec roku, což znamená, že Netflix pokračuje v přidávání svých ambicióznějších filmů. Čeká nás loučení s Chadwickem Bosemanem, novinky George Clooneyho i Davida Finchera. A nespí ani konkurence.


30 stříbrných (29. listopadu, HBO GO)

Španělská odnož HBO Europe přichází koncem listopadu se seriálem, který by se možná více hodil v průběhu října jako halloweenský materiál, ale hodí se vlastně i k vánoční nabídce. Příběh nás totiž zavede ke knězi Vergarovi, který je boxerem, vymítačem a také bývalým trestancem a zaplete se do spiknutí lidí, kteří pátrají po 30 stříbrňácích, které dostal Jidáš Iškariotský za svou zradu Ježíše Krista. Konspirační bubáčina před Ježíškem? Proč ne!

Bondovky! (1. prosince, HBO GO)

Mrzí vás, že se v letošním roce nedočkáme nové Bondovky Není čas zemřít? Mrzí to i kabelovku HBO, která si připravila další ze svých maratonů. Po filmech od komiksového giganta Marvelu a sérii Star Wars nás čekají právě příběhy agenta 007, a to v kompletní podobě. Dostaneme tedy hned 26 snímků, tj. 24 oficiálních kanonických příběhů s Jamesem Bondem a také dvě neoficiální Bondovky – parodické Casino Royale s Peterem Sellersem a snímek Nikdy neříkej nikdy, v němž se s rolí rozloučil Sean Connery.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1. prosince, HBO GO)

Na dva Oscary nominovaná, pěti cenami BAFTA a jedním Zlatým glóbem oceněná romantická klasika Čtyři svatby a jeden pohřeb se dočkala americké seriálové podoby od tvůrčího týmu v čele s komičkou Mindy Kaling. Vyšlápnout si na v podstatě žánrový evergreen mistrně zrežírovaný Mikem Newellem podle scénáře Richarda Curtise logicky není snadné a podle zahraničních recenzí se dorovnat kvality rozhodně nepovedlo. Přesto by nadšenci do romantických komedií mohli být v rámci mezí spokojeni.

Mank (4. prosince, Netflix)

Očekávaná novinka režiséra Davida Finchera je konečně tady a podle prvních recenzí nás čeká přesně tak kvalitní podívaná, jak jsme doufali. Mank vypráví příběh scenáristy a alkoholika Hermana J. Mankiewicze, který bude bojovat nejen se svými démony, ale i Orsonem Wellesem a filmovým byznysem během psaní scénáře legendárního bijáku Občan Kane. A protože Hollywood tyto příběhy miluje, vsadili bychom si, že tady vzniká žhavý kandidát letošních Oscarů.

Půlnoční nebe (10. prosince, Netflix)

S novinkou dorazí i George Clooney, v jehož nové sci-fi se výzkumný tým v Antarktidě uschová před světovou apokalypsou a snaží se zde přijít na to, co ji způsobilo. Výzkumnice Sully se ale rozhodne vypravit zpátky do bývalých civilizovaných končin, v čem se jí její šéf Augustine bude snažit zabránit. Augustinea si zahraje přímo Clooney, Sully ztvární Felicity Jones a v dalších rolích se objeví Kyle Chandler, David Oyelowo, či Ethan Peck.

Wolfwalkers (11. prosince, Apple TV+)

Mladá zaučující se lovkyně se s otcem vydává do Irska, aby tam pomohla s vymýcením poslední vlčí smečky. Vše se ale změní, když se spřátelí se svobodomyslnou dívkou ze záhadného kmene, o němž se říká, že se v noci proměňuje ve vlčí smečku. Takový je příběh nového animovaného snímku od autorů úchvatné Písně moře, která si před 5 lety vysloužila i nominaci na Oscara. Apple uvedení snímku několikrát odkládal. Nyní se však zdá, že bychom se 11. prosince měli konečně dočkat.

The Prom (11. prosince, Netflix)

Režisér, scenárista a showrunner, Ryan Murphy nám letos na Netflixu naservíroval hitovku Ratchedová, úspěch slavil i s Hollywoodem a zvládl vytvořit ještě homosexuální drama Kluci z party. A ani tak nemá dost a do konce roku zvládne ještě muzikál The Prom vyprávějící o mladé lesbičce, které je zakázáno účastnit se maturitního plesu s její přítelkyní. To vyvolá bouři v LGBTQ komunitě, která se vydává do maloměsta sjednat nápravu. Prostě klasický Ryan Murphy a jeho sériová výroba plakátové angažovanosti. Tentokrát s Meryl Streep, Jamesem Cordenem a Nicole Kidman.

The Wilds (11. prosince, Amazon)

Ve stejný den jako The Prom a Wolfwalkers nás čeká i novinka streamovací služby Amazon Prime Video, která nás zavede mezi skupinu dívek z různých prostředí, které se po pádu letadla ocitnou na opuštěném ostrově. A jak asi tušíte, spory na sebe nenechají dlouho čekat. Twist je však v tom, že tohle letecké neštěstí se nestalo úplnou náhodou.

Normální lidi (14. prosince, HBO GO)

Fanoušci vztahových dramedií by měli zbystřit. HBO totiž v polovině prosince uvede chválený seriál Normální lidi, který letos uvedla streamovací Hulu. Seriál pojednává o Marianne a Connelovi, kteří jsou k sobě přitahováni jako dva magnety, ačkoli se pohybují v rozličných společenských kruzích a prochází různými osobními problémy. Čekejte vztahovou pocitovku, která podle recenzí patří mezi to nejzajímavější v letošním roce.

Ma Rainey – matka blues (18. prosince, Netflix)

Fanoušci Chadwicka Bosemana, alias Black Panthera se konečně dočkají své rozlučky s nedávno zesnulým hercem. Samotný film vypráví události z Chicaga roku 1927. V něm již slavná afroamerická bluesová zpěvačka Gertrude "Ma" Rainey (Viola Davis) vytváří se svými spolupracovníky zásadní nahrávku žánru s názvem “Mother of the Blues”. Na place však musí bojovat nejen s ambiciózním trumpetistou, ale především s bílými manažery a producenty, kteří chtějí kontrolovat její hudbu. Snímek je adaptací divadelní hry oceněné Pulitzerovou cenou a v roli producenta za ním stojí Denzel Washington. Takže o ambice není u tohoto snímku nouze. A první recenze jsou rovněž více než spokojené.


Petr Semecký
před 2 měsíci


Podobné články - 10 nejočekávanějších prosincových novinek (nejen) na Netflixu

10 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

včera 9:00

20 nejlepších filmů s americkými prezidenty, které musíte vidět

před 2 dny

15 nejnovějších filmů na Netflixu s českým dabingem

před 3 dny1

Komentáře

Přihlas se a napiš komentář


 

Vyber film