10 novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu


Ano, ano. Otevřely se obchody. Co ale budete dělat až nakoupíte část vánočních dárků a padnete únavou do gauče? Inu, nebyli bychom to my, abychom neprojeli to nejzajímavější, co se nově urodilo na streamovacích službách, a nedali vám pár doporučení.


Telefon

Netflix (české titulky)

Žijí ve stejném bytě, ale každá v jiné době. Sériová vražedkyně se dovolá ženě, od které ji dělí 20 let, a vsadí její minulost i život, aby změnila vlastní osud. Jihokorejci dlouhodobě dokazují, že napínání publika jim nedělá problém. I Telefon patří k povedeným thrillerům, které vás nutí zatnout nehty do sedačky.


Mosul

Netflix (české titulky)

Irácká jednotka odpadlíků zachrání život mladému policistovi, který se pak přidá k jejich boji proti Islámskému státu tam, kde kdysi bývaly ulice Mosulu. Mosul je více než solidní akční žánrovka, která potěší hlavně fanoušky autenticity, špinavosti a hutné atmosféry.


Mank

Netflix (české titulky) (čeština)

Nový film Davida Finchera, který sleduje příběh o tom, jak vznikl nejlepší film všech dob - Občan Kane. Středobodem všeho je scenárista Herman Mankiewicz, alkoholik, který musí bojovat jak s legendárním Orsonem Wellesem a hollywoodskými producenty, tak svou závislostí. Fincher na filmu pracoval přes 20 let a výsledek rozhodně stojí za to. A nemusíte být ani fanoušci filmů 40. let minulého století.


Svět mimozemšťanů

Netflix (české titulky)

Seriál, který aplikuje zákony života na Zemi na zbytek galaxie a kombinací vědy a fikce si pohrává s různými představami o životě na jiných planetách.


Virgin River

Netflix (české titulky)

Zdravotní sestra se po rozvodu stěhuje z Los Angeles na kalifornský venkov. Nestačí se ale divit, koho tu najde.


Čtyři svatby a jeden pohřeb

HBO (české titulky) (čeština)

Čtyři američtí přátelé – Maya, Craig, Ainsley a Duffy – se sejdou na báječné londýnské svatbě. Ale poté, co jim šokující zpráva u oltáře obrátí život naruby, musí překonat bouřlivý rok plný lásky a utrpení.


30 stříbrných

HBO (české titulky) (čeština)

Kněz Vergara prchá před svou minulostí a nachází útočiště u Ďábla, který mu dá pokyn, aby našel poklad - jednu z 30 mincí, pro něž Jidáš zradil Ježíše Krista. Je čas se mu znovu postavit tváří v tvář. 30 stříbrných ukazuje, že portfolio HBO je žánrově nesmírně pestré a i broušení hororového žánru se daří na jedničku.


Normální lidi

HBO (české titulky) (čeština)

Marianne a Connell vyrůstají na malém městě, ale tím jejich podobnost končí: na střední škole patří Connell ke hvězdám a Marianne je outsider. Když se spolu jednou dají do řeči, změní to jejich život. Ačkoliv se i později oba pohybují v rozdílných kruzích, přitahují se k sobě jako dva magnety.


King Skate

Aerovod, DaFilms (čeština), HBO (české titulky) (čeština), Vodafone TV (české titulky) (čeština)

Dokument o tom, jak se ještě během komunismu dostal do Československa skateboarding a jaká komunita okolo něj vyrostla.


Bondovky na HBO GO

Mrzí vás, že se v letošním roce nedočkáme nové Bondovky Není čas zemřít? Mrzí to i kabelovku HBO, která si připravila další ze svých maratonů. Po filmech od komiksového giganta Marvelu a sérii Star Wars nás čekají právě příběhy agenta 007, a to v kompletní podobě. Dostaneme tedy hned 26 snímků, tj. 24 oficiálních kanonických příběhů s Jamesem Bondem a také dvě neoficiální Bondovky – parodické Casino Royale s Peterem Sellersem a snímek Nikdy neříkej nikdy, v němž se s rolí rozloučil Sean Connery.


Petr Semecký
před 2 měsíci


Podobné články - 10 novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

10 nejočekávanějších nových seriálů Netflixu, které nás čekají v roce 2021

včera 0:001

30 aktuálně nejlepších seriálů na Netflixu s českým dabingem

před 2 dny

6 důvodů, proč se (někdy) koukat na marvelovku WandaVision

před 2 dny

Komentáře

Přihlas se a napiš komentář