10 nejlepších filmů, které nás čekají na HBO do konce ledna


Podobně jako Netflix, i HBO chystá do konce ledna uvést ještě několik filmů, které nám pomohou překlenou mrazivé zimní večery. Ostatně co také dělat jiného ve státě, kde je vše zavřené a ulice jsou plné leda námrazy. Toto je 10 filmů, na které se rozhodně těšíme.


HBO se sice během letošního roku dočká proměny v HBO Max, čímž by nabídka titulů měla vyrůst o masivní nálož katalogu Warner Bros., do té doby si však HBO musí vystačit se svými nákupy. A i do konce ledna nabídne dost zábavy. Dočkají se fanoušci animáků, neboť hned ve dvou instancích dorazí Raubíř Ralf či poslední Wes Anderson Psí ostrov, fanoušci vážnějších dramat se podívají do Španělska zmítaného válkou či do Súdánu. A zapomínat nesmíme ani na Roberta Redforda, který dorazí s morálním příběhem Hrdinové a zbabělci. Vyberete si?

21. ledna

Deník zabijáka

HBO (české titulky) (čeština)

Frank Falenczyk má velmi rád svojí práci. Je spokojený, protože může pracovat pro svojí rodinu polských mafiánů v Buffalu, pod vedením svého strýčka Romana. Náplní jeho práce je vydírání a zabíjení lidí, ohrožující obchodní zájmy rodiny. Jediným jeho problémem je alkohol. Kvůli němu si neplní sovje \povinnosti\ a pohár trpělivosti přeteče, když pod vlivem alkoholu zaspí zabití šéfa irské konkurenční skupiny. Rodinou je odeslaný...


23. ledna

Travička zelená

Google Play (české titulky), HBO (české titulky) (čeština), iTunes, Rakuten

Lenoch Dale (Seth Rogen) se stal jediným svědkem vraždy, v níž jedou podlý drogový boss a zkorumpovaná policajtka. Ve stavu, který má ke střízlivosti hodně daleko, se pouští do boje o holý život, do něhož zatáhne i svého věčně zhuleného dealera. Dale (Seth Rogen) je flákač a budižkničemu, který pracuje jako poslíček, ale většinu pracovní doby tráví hulením trávy. Saul (James Franco) je jeho dealer a kámoš, k němuž občas zajde pro další dávku a na kus řeči. Jenže jednoho dne se Dale náhodou stane svědkem vraždy, v níž jedou podlý drogový boss a zkorumpovaná policajtka. A jak asi tušíte, není v té chvíli zrovna ve stavu, kdy by mohl situaci zvládnout v klidu, a tak naprosto zpanikaří. Vrazi si ho samozřejmě všimnou a zběsilá honička může začít...


Raubíř Ralf

HBO (české titulky) (čeština), iTunes (české titulky) (čeština), O2TV (české titulky) (čeština)

Animation Studios Walta Disneyho vás v Disneyho filmu Raubíř Ralf (Wreck-It Ralph) přivedou na legrační cestu hry v arkádě. Po desetiletí Ralf hraje padoucha v jeho populární videohře. Náhle se směle pustí do akčního dobrodružství s tím, že se rozhodne každému dokázat, že je kladným hrdinou s velkým srdcem. Při objevování napínavých nových světů se dává neočekávaně dohromady s některými novými přáteli včetně problémistky Vanellope von Schweetz. Poté co smrtelný nepřítel ohrožuje jejich svět, si Ralf uvědomí, že drží osud celé arkády ve svých obrovských rukou.


Pod širým nebem

HBO (české titulky) (čeština)

Kdesi ve španělském vnitrozemí roku 1946, krátce po občanské válce, která přinesla jen beznaděj, chudobu a vyhnanství, je chlapec na útěku. Musí překonat pustou, zdevastovanou krajinu, aby konečně unikl svým pronásledovatelům.


24. ledna

Dokonalá lež

Google Play (české titulky) (čeština), HBO (české titulky) (čeština), iTunes (české titulky) (čeština), Rakuten (české titulky) (čeština)

Stárnoucí podvodník nemůže uvěřit svému štěstí, když narazí na zámožnou vdovu, která se stane jeho novým cílem. Jenže netuší, že i vdova skrývá svá tajemství.


Psí ostrov

Google Play (české titulky), HBO (české titulky) (čeština), iTunes (české titulky), Rakuten

V budoucnosti musí žít všichni pejskové z Japonska na odlehlém ostrově. Jejich život se obrátí naruby, když se u pobřeží zjeví mladý kluk, který hledá svého mazlíčka. Psí ostrov je další z úchvatných loutkových filmů svéráze Wese Andersona.


25. ledna

Hrdinové a zbabělci

Google Play, HBO (české titulky) (čeština)

V režii Roberta Redforda studenti Ernest a Arian vstoupí do armády a odjedou bojovat do Afghánistánu. Do osudů mladíků a dalších vojáků však začíná zasahovat ambiciózní senátor, když se rozhodne v televizním interview s dravou reportérkou prozradit zásadní informace o válečné strategii.


30. ledna

Problémissky

HBO (české titulky) (čeština), O2TV (české titulky) (čeština)

V roce 1970 se v Londýně konala soutěž Miss World. Ta byla ve své době nejsledovanější televizní show světa s více než 100 miliony diváků. Moderoval ji legendární britský komik Bob Hope (Greg Kinnear). Miss World 1970 ale rozhodně neprobíhala hladce a ze soutěže se stala doslova divoká jízda. Rozhodnutí organizátorů povolit účast dvěma ženám z Jihoafrické republiky vzbudilo kontroverzi a napětí již před začátkem. Ale skutečný rozruch měl teprve přijít. Jeho epicentrem se stala feministická aktivistka Sally Alexander (Keira Knightley), členka nově vzniklého Hnutí za práva žen. Emancipované dámy prohlašovaly, že soutěže krásy dehonestují a ponižují ženy. A to se rozhodly dát najevo v přímém přenosu. Na diváky celosvětového živého vysílání tehdy čekala víc než jen jedna senzace…


Raubíř Ralf a internet

HBO (české titulky) (čeština), iTunes (české titulky) (čeština), Rakuten (české titulky) (čeština)

Raubíř Ralf a jeho dobrodružství uvnitř her a počítačů pokračuje. Tentokrát se díky připojení k wi-fi dostane až na internet a jeho řádění dostává úplně nový rozměr. Raubíř Ralf přináší další porci zábavných nápadů v nádherném animovaném zpracování, které potěší malé i velké diváky.


Zemřeš ve dvaceti

HBO (české titulky) (čeština)

Když se v malé súdánské vesnici v provincii Aljazira narodí chlapec Muzamil, místní prorok mu předpoví, že ve dvaceti letech zemře. Celovečerní debut súdánského režiséra Amjada Abu Alaly nám ukazuje důsledky tohoto nečekaného začátku života dítěte - víra v proroctví je tak neotřesitelná, že Muzamilův otec nedokáže prokletí svého syna unést a rodinu opustí a Muzamil vyrůstá jen se svou přehnaně úzkostlivou matkou, která mu odepře vzdělání. A ostatní děti se k němu chovají jako k odpadlíkovi. V 19 letech mu kletba stále visí nad hlavou. Jak najít rovnováhu mezi dospíváním a nevyhnutelným vědomím konce? Když však potká jiného mudrce, který o tomto proroctví pochybuje, dostane naději, že možná má ještě budoucnost...Petr Semecký
před 2 měsíci


Podobné články - 10 nejlepších filmů, které nás čekají na HBO do konce ledna

28 filmů, které jsou od 1. března nově dostupné na Netflixu

před 1 hodinami

25 nejlepších filmů s dabingem, které najdete aktuálně na Netflixu

včera 0:00

Dabingu na Netflixu přibývá. Jen za týden přidal dalších 8 filmů!

před 2 dny

Komentáře

Přihlas se a napiš komentář