Nadvláda korporátu! Disney v březnu ovládl nejsledovanější filmy na HBO


Nadvláda Disneyovek na HBO GO pokračovala i v měsíci březnu. Úplným vítězem se tentokráte stalo Favreauovo nové zpracování lví klasiky, jejž doplnily i další snímky z produkce největšího filmového molochu. Podívejte se na celou desítku. Najdete mezi ní své favority?


Myslíte si, že Disney neovládá většinu diváckého vkusu? Tak se podívejte na seznam nejsledovanějších březnových filmů na HBO a možná změníte názor. HBO z katalogu Mickey Mouse těží dlouhodobě a obří konglomerát je divákům doslova rván do chřtánu v záplavě novinek i starších kousků. V březnové topce se umístily hned tři hrané remaky Disneyho animovaných klasik, Disneyho sandlerovka Pohádky na dobrou noc, nechyběly ani dvě marvelovky (i když Spider-Man je napůl tvořený ve spolupráci se Sony) a trvalkou je Toy Story 4. Zbytek žebříčku pak vyplňují další animáky od konkurence a Muži v černém a já se klidně přiznám, že je mi z toho trochu těžko na duši. Zrovna HBO mělo v březnu několik zajímavých novinek mimo těžkotonážní mainstream, ale je vidět, ty nemají proti molochům šanci. Tak snad za měsíc.

Pohádky na dobrou noc

Vychází z jedné indiánské povídky o lásce dívky Andy a chlapce Dana, kteří se ztratí v zimě v lese a najdou je až na jaře, kde kolem jejich těl rostlo červené kapradí. Podle této povídky pojmenuje asi 12-ti letý Billy Coulmen své dvě štěnata loveckých psů, na které celé prázdniny dřel s dospělými chlapy v lese. Film je o přátelství chlapce a jeho dvou věrných psů, kteří mu v závěru filmu zachrání život, když jej v lese napadne puma. Jeden z psů po rvačce umírá a druhý poté steskem zemře na hrobě toho druhého psa. Na jejich hrobech potom vyroste červené kapradí..."


Kniha džunglí

Google Play (české titulky), iTunes (české titulky), Rakuten (české titulky) (čeština)

Hraná verze legendární disneyovky - mladík Mauglí putuje divočinou a společnosti mu dělá panter, vlci a medvěd. Věrná adaptace stařičkého disneyovského animáku, která pomocí fotorealistických efektů dokázala oživit dříve nemožné a vdechnout povědomé látce nový život. A to i díky skvělým hercům v čele s Billem Murrayem.


Avengers: Endgame

iTunes (české titulky) (čeština), Rakuten (české titulky) (čeština)

Vyvrcholení boje Avengers, Strážců Galaxie a dalších proti Thanosovi.


LEGO příběh 2

Google Play (čeština), iTunes (české titulky) (čeština), Rakuten (české titulky) (čeština)

Skoro se zdálo, že v Lego městě už navždy bude všechno boží, ale přišla nečekaná invazne Duplo kostek, která hrozí, že zničí všechny Lego říše.


Aladin

iTunes (české titulky) (čeština), Rakuten (české titulky) (čeština)

Hraná verze stejnojmenného Disney animáku. Mladík Aladdin najde kouzelnou lampu a v ní džina, který mu splní tři přání. Perfektní casting, kterému vévodí Will Smith jako rozverný a vtipný Džin. Režisér Guy Ritchie navíc dokázal příběh z oblíbeného animáku lehce aktualizovat pro dnešní publikum a nabízí i slušná taneční čísla.


Psí veličenstvo

Google Play (čeština), iTunes (české titulky) (čeština)

Rozmazlený královský mazlíček se omylem dostane ven z paláce a musí přežít v divoké smečce obyčejných psů.


Muži v černém: Globální hrozba

Google Play (české titulky), iTunes (české titulky) (čeština), Kuki (čeština), Netflix, O2TV (české titulky) (čeština), Rakuten (české titulky) (čeština), Starmax (čeština)

Pokračování slavné sci-fi série o tajné organizaci, která hlídá výskýt mimozemšťanů na Zemi. S novými hrdiny se tentokrát přesuneme do Londýna.


Toy Story 4: Příběh hraček

iTunes (české titulky) (čeština), Rakuten (české titulky) (čeština)

Woody a Buzz Rakeťák se vrací a vydávají se na velké dobrodružství, aby společně našli lásku pro Woodyho - dívku jménem Bo Peep.


Spider-Man: Daleko od domova

Google Play (české titulky), iTunes (české titulky) (čeština), Kuki (čeština), Netflix (české titulky), O2TV (české titulky) (čeština), Prima Videopůjčovna (čeština), Rakuten, Starmax (čeština)

Pokračování příběhů Petera Parkera alias Spider-Mana, které ho tentokrát přesunou také do evropských zemí, a to včetně Prahy. Zde se objeví záhadní elementálové a nový hrdina Mysterio, s nímž se Peter nejdříve spřátelí, aby brzy zjistil, že Mysterio má i temnou minulost. Svěží podívaná, která přináší zpět klasickou popcornovou zábavu poté, co se v Avengers: Endgame osudově završily příběhy nejstarších Marvel hrdinů.


Lví král

Rakuten (české titulky) (čeština)

Hraná verze stejnojmenné disneyovky. Mladý lev Simba musí odejít do vyhnanství, poté, co zemře jeho otec Mufasa. Revoluční trikové zpracování je hlavním tahákem hrané verze klasického animáku. Film, jenž rovněž sází na nostalgii a primárně je určený pro nové dětské fanoušky, kteří originál nemají tolik zarytý v paměti.Ondřej Novotný
2020


Podobné články - Nadvláda korporátu! Disney v březnu ovládl nejsledovanější filmy na HBO

10 nejsledovanějších seriálů na Netflixu současnosti

před 1 hodinami

10 nejočekávanějších březnových novinek (nejen) na Netflixu

včera 0:00

10 novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o tomto víkendu

před 3 dny

Komentáře

Přihlas se a napiš komentář