Disney zvažuje přesunutí dalších chystaných kinofilmů na Disney+


Disney se na posledních setkáních s investory netajil rozhodnutím, že minimálně v blízké budoucnosti hodlá hodně sázet na svou streamovací službu Disney+. A podle hollywoodských insiderů už se zvažuje, které další filmy vynechají kina ve prospěch sledování online.


Studio Disney se aktuálně nenachází v záviděníhodné pozici. V důsledku pandemie totiž silně tratí na svých zábavních parcích, které jsou centrálním zdrojem příjmů, a snížené příjmy má rovněž z kin, která jsou v USA otevřená jen ze zhruba 50 procent a ani zbytek světa na tom není o moc lépe. Disney se proto opakovaně netají rozhodnutím, že svou pozornost přesunuje na svou streamovací platformu Disney+, která se po roce fungování stala se svými více než 70 miliony uživateli trumfem do nelehké doby roku 2020. Trumfem, který hodlá studio nadále posilovat i za cenu pohřbení kin.

Mulan, Duše a další

V letošním roce udělal Disney velké přesuny kinopremiér hned dvakrát, když uvedl na Disney+ v Premier Accessu za extra příplatek svou hranou adaptaci Mulan, a následně rozhodl o online uvedení posledního filmu od Pixaru Duše, který podle prvních diváků patří mezi největší trumfy animačního studia. Na rozdíl od Mulan však snímek Duše bude dostupný rovnou v základní verzi Disney+. A podle hollywoodských insiderů se již nyní ve studiu rokuje, které filmy budou následovat.V hledáčku jsou podle všeho tři plánované hrané adaptace populárních disneyovek, které ale nemají takový blockbusterový potenciál jako třeba Aladin nebo Lví král. Jedná se o snímky Cruella (origin záporačky ze 101 dalmatinů s Emmou Stone), Pinocchio (nová verze příběhu o oživlé loutce od režiséra Roberta Zemeckise) a Peter Pan and Wendy, kterou má na starost režisér David Lowery. Ani jeden z filmů nemá podle hlasů ze zákulisí potřebný "hype", aby s jeho uvedením online Disney příliš otálel. A Disney již s loňským remakem Lady a Tramp ukázal, že komerčně méně atraktivní projekty jsou ideální výplň pro zlákání nových předplatitelů.

Disney pro dospělé zřejmě ne... zatím

Včera po internetu rovněž začal kolovat trailer, který byl mnohými považován za Disneyho leaknutou prezentaci investorům, která má proběhnout 10. prosince. V traileru je několik velkých odhalení typu nové verze Disney+ pro dospělé 18+, která by obsahovala filmy studia 20th Century Fox jako Logan: Wolverine. Rovněž je zde oznámené uvedení Black Widow v dubnu příštího roku v rámci Disneyho Premier Accessu. Zdá se však, že se jedná jen o vydařený fake, který nemá s realitou nic společného. Ale třeba 10. prosince podobnou novinku Disney přecejen oznámí. My jsme jako na trní minimálně ohledně oficiálního ohlášení expanze do České republiky.


Petr Semecký
před 2 měsíci


Podobné články - Disney zvažuje přesunutí dalších chystaných kinofilmů na Disney+

Netflix má další divácký hit. Zasloužila se o něj francouzská krimi Lupin

před 2 dny

Netflix má rekordních 200 milionů předplatitelů. Bude zdražovat?

před 3 dny1

Streamingové války v roce 2021 naplno propuknou i v Česku

před 15 dny

Komentáře

Přihlas se a napiš komentář