Tolkien, Řbitov zvířátek, The Boys a další novinky na první srpnový víkend


Napínavé drama o zachraňování migrantů, dokumentární série o těžkostech manželství, nová verze Disneyho animované klasiky, dekonstrukce superhrdinů, nebo hororová satira. První srpnový víkend rozhodně není ohledně nabídky online filmů a seriálů chudý. Nudit by se neměl snad nikdo!


Dumbo

iTunes (české titulky) (čeština), Rakuten (české titulky) (čeština)

Hraná verze klasické disneyovky o podivném sluněti s velkýma ušima. Nejdříve se mu všichni smáli, ale pak se Dumbo naučil létat a stal se miláčkem všem.


My

Google Play (české titulky), iTunes (české titulky) (čeština), Rakuten (české titulky) (čeština)

Obyčejná rodina se rozhodne strávit pár dní na chatě na pláži. V noci je začne ale ohrožovat podivná skupina lidí, jejichž identita všechny překvapí.


Řbitov zviřátek

Google Play, iTunes (české titulky) (čeština), Netflix (české titulky)

Natočeno podle stejnojmenného hororu Stephena Kinga. Hřbitov vašich mazlíčků se stane místem, kde mrtví ožívají...


The Boys

Amazon Prime

Co kdyby nejznámější superhrdinové místo příkladného chování byla jen banda zkorumpovaných násilníků? Kdo by je zastavil? Jedině parta všehoschopných chlápků... Komiksový náhul, který ze superhrdinů dělá padouchy, kterým je potřeba krvavě zatnout tipec. Ohromná zábava.


The Great Hack

Facebook. Google. Společnosti, které nám léta pomáhaly hledat přátele nebo informace. Díky tomu o nás vědí všechno. Data o uživatelích jsou největší zbraní dneška. Tento dokument odhaluje, jak mohou být zneužita.
Online na Netflix (české titulky) od 24. 7. 2019

Operace Brothers

Netflix (české titulky)

Natočeno podle skutečné událostí, kdy několik mezinárodních agentů a Etiopianů se snažilo propašovat skrz hotelový komplex několik súdanských uprchlíků do Izraele. Humanistické téma, které v člověku, co není vnitřně úplně mrtvý, chtě nechtě zarezonuje. A Chris Evans prostě umí hrát a nepotřebuje mít v ruce štít Kapitána Ameriky. Žádná bomba, ale poctivá práce určitě.


Na krátko

DaFilms (čeština), My Prime (čeština), Netflix, Vodafone TV (české titulky) (čeština)

Na krátko je český film režiséra Jakuba Šmída. Jedná se o dramatický příběh o dětech, které musí rychle dospět, protože zjistí, že jim rodiče lžou. Snímek vychází z knihy Zmizet od Petry Soukupové, konkrétně ze druhé ze tří povídek, Na krátko.


La Llorona: Prokletá žena

Google Play (čeština), HBO (české titulky) (čeština), iTunes (české titulky) (čeština), Netflix, Rakuten (české titulky) (čeština)

Sociální pracovnice, která prošetřuje zmizení dvou děti, se sama stává terčem neznámých sil.


Tolkien

Google Play (české titulky), HBO (české titulky) (čeština), iTunes (české titulky) (čeština), Rakuten

Co inspirovalo slavného J. R. R. Tolkiena k napsání Hobita a Pána prstenů? Jak vyrůstal tento slavný britský autor a jak prožil hrůzy 1. světové války?


Manželské etudy: Nová generace

Hana Třeštíková zkoumá osudy mladých rodin a jejich krkolomného života v moderní společnosti. V nové epizodě Manželských etud nahlíží na Mirku a Kubu, mladý pár, jenž se po narození dcery rozhodl k sezdání, jež však nebylo tak pohodové, jak si na začátku vysnil. Zatímco ona prochází kariérním progresem a dospívá, on zůstává „pankáčem“, který odmítá převzít zodpovědnost a raději od svých bližních prchá.
Online na Aerovod, DaFilms od 17. 4. 2019


Petr Semecký
2019