Známe 15 nejsledovanějších českých filmů na Netflixu v roce 2020


Netflix v roce 2020 pořádně šlápl do přidávání českých filmů do své nabídky a zahrnul nás desítkami nových i starších snímků. Zajímá vás, které z nich slavily mezi diváky největší úspěch?


Komedie, romantická komedie, anebo aspoň dramedie. Tak se dá shrnout divácký zájem o české filmy na Netflixu při pohledu na statistiky naší datové platformy FlixPatrol, díky níž jsme schopni dlouhodobě sledovat úspěšnost nejen českých filmů na streamovacích službách v Česku i ve světě. Čeští diváci mají jednoznačně rádi uvolněný eskapismus tuzemských romantik a překonají často i nepříliš lichotivé recenze a kvality samotných filmů, které - co si budeme povídat - nepatří zrovna mezi vrcholné umění.

Chcete uspět? Točte komedie!

Pokud čeští tvůrci hledají rychlý úspěch, měli by vsadit veškerý svůj um na komedie. Ideálně ty romantické a navíc situované do letních či zimních měsíců. Díky zimní sezóně se začátkem roku na Netflixu nesmírně dařilo komedii Ženská na vrcholu, která je na Netflixu doslova fenoménem a stala se dlouhodobým osadníkem desítky nejsledovanějších filmů této služby. Z ranku sezónních filmů se pak bezpochyby dařilo pro změnu letní komedii Bajkeři, kterou podle scénáře Petra Kolečka natočil režisér Martin Kopp, jehož novinka 3Bobule dokonce měla na Netflixu svou online premiéru na Štědrý den. Z letních filmů se dařilo i Létu s gentlemanem s Jaromírem Hanzlíkem. Tahle stařecká romance sice v kinech nijak zvlášť neuspěla (jen necelých 100 000 diváků), na Netflixu se po ní ovšem nákupní terminologií jen zaprášilo. Trochu podle očekávání se chytily i Troškovy Babovřesky 2, které jsou 9. nejsledovanějším českým filmem na Netflixu letošního roku, anebo vánoční snímek Ten, kdo tě miloval, který je jen o příčku níž.

Na české publikum ovšem stále funguje i dobové retro. Režisér Jan Hřebejk uspěl s komunistickou Učitelkou, která je dokonce druhým nejsledovanějším českým filmem na Netflixu. Uspěly i bohémské 3 sezóny v pekle, které jsou v celkovém součtu sedmé. A fungují i temnější látky jako Milada (8. místo), Lidice (12. místo) či v kinech nepříliš úspěšný Toman (13. místo).

Impozantním úspěchem je pak sledovanost poetického snímku Kristiny Nedvědové Sněží, jež se i přes nepříliš komerční téma vztahového rodinného dramatu vydrápalo až na celkové 5. místo letošního roku. Nejúspěšnějším režisérem na Netflixu je nicméně Jan Hřebejk, který do první patnáctky vměstnal nejen již zmíněnou Učitelku, ale i vztahovku Líbánky

Nejúspěšnější české filmy na Netflixu pro rok 2020 (seřazeno vzestupně)

Špunti na vodě

My Prime (čeština), Netflix (české titulky) (čeština), Vodafone TV (české titulky) (čeština)

Co se stane, když se tři tátové nehodlají vzdát svého plánu na pánskou jízdu a rozhodnou se sjet Sázavu i se sedmi dětmi.


Na střeše

Google Play (čeština), My Prime (čeština), Netflix (české titulky) (čeština), Prima Videopůjčovna (čeština), Voyo (české titulky) (čeština)

Setkání zahořklého starého důchodce a mladého Vietnamce přinese oběma nečekanou vzpruhu do života.


Toman

DaFilms (české titulky) (čeština), Google Play (čeština), iTunes (české titulky) (čeština), Netflix (české titulky) (čeština), O2TV (čeština), Prima Videopůjčovna (čeština)

Příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana, šéfa naší zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu.


Lidice

iTunes (české titulky) (čeština), Netflix (české titulky) (čeština), Voyo (české titulky) (čeština)

Film přibližuje osudy obyvatel Lidic, kteří se stali mementem druhé světové války. V Praze umírá po atentátu říšský kancléř Heydrich a nacisté plánují brutální odvetu...


Líbánky

iTunes (české titulky) (čeština), Kuki (čeština), Netflix (české titulky) (čeština), Starmax (čeština), Voyo (čeština)

Líbánky se odehrávají v čase dvou dnů svatební oslavy. Nevěsta a ženich - Tereza (Anna Geislerová) a Radim (Stanislav Majer) tvoří půvabný pár, navzdory tomu, že oba již prošli manželskou zkušeností a odnesli si z ní své šrámy. Tereza zklamané srdce, Radim dospívajícího syna. Jsou však odhodláni zkusit to znovu, jsou přesvědčeni, že tentokrát to vyjde. A zdá se, že svatební oslavy, které probíhají v prosluněném dni v rodinném kruhu v sídle nevěstiných rodičů obklopeném romantickou krajinou, budou skutečně nejkrásnějším začátkem společného života. Ovšem... kdyby se na svatební hostině náhle neobjevil nezvaný host. Jan Benda si brzy získává náklonnost přítomných. Maminky i tetičky mu podstrojují, muži mu bodře nalévají. Kdo to však vůbec je? A odkud se vzal? Je to jen neškodný vetřelec, který se obvykle vmísí do davu s cílem zadarmo se najíst? Nebo se vynořil z minulosti někoho ze svatebčanů? A koho? S Janem Bendou u svatebního stolu dostává romantika trhliny. Toho chlápka je třeba dostat co nejrychleji pryč. Některá tajemství by prostě neměla být prozrazena! Zdroj:filmovyprehled.cz


Ten, kdo tě miloval

Google Play (čeština), iTunes (české titulky), Netflix (české titulky) (čeština), Prima Videopůjčovna (čeština)

Kpt. Kalina (Pavel Řezníček) policista, milující manžel a skvělý otec, se stane obětí autonehody. Z pozice ducha sleduje vyšetřování vlastního úmrtí. Dochází při něm k mnoha humorným a nečekaným situacím, protože ho vede více jeho rodina, než členové policejního sboru… Postupně se začínají objevovat drobné indicie, že všechno nemuselo být tak, jak se zdálo. Partnerská důvěra je narušena, stačí pár fotek, slov a Vanda (Soňa Norisová) začne mít podezření, že jí mohl být manžel nevěrný. Dva kluci, maminka Vanda a babička (Eva Holubová) rozjíždějí vyšetřování na vlastní pěst. Vanda se setkává s Kalinovou domnělou milenkou Irinou (Lívia Bielovič), která po ní chce, aby dotáhla to, co jí Vandy manžel kpt. Kalina slíbil a nedokončil. Nastává nečekaná eskapáda událostí s jasným účelem dobrat se pravdy, do které je Kalinovými zasvěcen ještě rodinný přítel nepraktický praktický lékař (Hynek Čermák). Klíčový materiál opouští Kalinův sejf prostřednictvím všetečné tchýně, aby byl se dostal do rukou nic netušícího doktora a zamotal hlavy policistům. Vandě se nakonec za pomocí synů podaří rozluštit zaheslovaný soubor v počítači svého muže, který jí dá nejen odpověď na všechny otázky vzniklé nedůvěry, ale zejména pomůže úspěšně vyřešit poslední případ kpt. Kaliny.


Babovřesky 2

iTunes (čeština), Netflix (české titulky) (čeština), Voyo (české titulky) (čeština)

Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje“ a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem...


Milada

Netflix (české titulky) (čeština), Voyo (české titulky) (čeština)

Dramatický příběh Milady Horákové, oběti jednoho z největších vykonstruovaných politických procesů v komunistickém Československu v 50.letech.


3 sezóny v pekle

iTunes (české titulky) (čeština), Netflix (čeština), Voyo (české titulky) (čeština)

Píše se rok 1947 a doba přeje smyslnosti, extravaganci, humoru a nekonečnému očekávání. Ivanu Heinzovi, pohlednému dandymu a vtipnému provokatérovi je právě devatenáct a myslí si, že mu patří svět. Střet s mocí však přichází tvrdě a nečekaně… Podařené české drama, které ukazuje, že umíme natočit dobré dobové filmy.


Léto s gentlemanem

Google Play (čeština), iTunes (české titulky) (čeština), Netflix (české titulky) (čeština), Prima Videopůjčovna (čeština), Voyo (české titulky) (čeština)

Postarší manželský pár zažije během návštěvy chalupy krizi, když se žena zakouká do bohatého gentlemana, který koupil nedaleký zámek.


Sněží

Aerovod, DaFilms (čeština), Kuki (čeština), Netflix (české titulky) (čeština), Starmax (čeština), Vodafone TV (české titulky) (čeština)

Po svatbě svého otce se Tereza se svým přítelem a sestrou vydává do domu babičky. O babičku a dům se stará jejich matka. Tereze se zdá, že v domě je všechno tak nějak ponecháno svému osudu, stejně jako babička, která z nedostatku pozornosti ztrácí přehled o realitě. Ke smůle všech zúčastněných a celé rodiny se Tereza rozhodne v domě zůstat a postarat se o nápravu. Ne všechno ale potřebuje čerstvý vítr a opravu, a aniž by to tušila, vyčistí v rodině daleko víc, než jen zašlé pavučiny.


Celebrity s.r.o.

iTunes (české titulky), Netflix (čeština), O2TV (čeština), Prima Videopůjčovna (čeština), Voyo (české titulky) (čeština)

Komedie ze zákulisí natáčení nekonečného televizního seriálu, kde se schyluje ke zločinu, ale kde se také rodí příběh opravdové lásky.


Bajkeři

My Prime (čeština), Netflix (české titulky) (čeština), Vodafone TV (české titulky) (čeština)

Protože svůj volný čas tráví nevlastní bratři Jakub a David jen online u počítače, rozhodnou se jejich rodiče je poslat na letní dovolenou na kole. A to je jen začátek bláznivého dobrodružství...


Učitelka

Aerovod, DaFilms, iTunes, Kuki (čeština), My Prime (čeština), Netflix (české titulky) (čeština), Prima Videopůjčovna (čeština), Starmax, Vodafone TV (české titulky) (čeština)

Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení.


Ženská na vrcholu

Netflix (čeština)

Trochu svérázná svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena (Anna Polívková), odjíždí na popud své tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osmiletým synem Mikulášem strávit advent na horách, aby se tak vyhla svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitá ve vysokohorské chatě Samota. Tam potkává dva muže, ač o žádné seznamování opravdu nestojí. Jedním je horal a milovník adrenalinových sportů Richard (Martin Dejdar) a druhým, jeho bratr (Marek Němec), vážený člen horské služby, ale hlavně milovník žen a zábavy. Tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena ještě netuší, že její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutí protestujícího otce (Bolek Polívka), aby vyrazili na hory za nimi. Jsou Vánoce a rodina musí být přece pohromadě!Petr Semecký
před 3 měsíci


Podobné články - Známe 15 nejsledovanějších českých filmů na Netflixu v roce 2020

Česká filmová lavina. Netflix přidal 20 českých filmů do své nabídky

před 4 dny

MFF Karlovy Vary získává silného partnera. Rozjede internetovou televizi

před 7 dny

7 nejlepších českých sci-fi, které najdete právě teď na Netflixu

před 14 dny

Komentáře

Přihlas se a napiš komentář