Facebook pixel
Amazon Prime oficiálně u nás! Co nabízí?

Amazon Prime dnes oficiálně vstoupil do více než 200 zemí světa a to včetně České republiky. Na adrese www.primevideo.com najdete několik stovek filmů a seriálů, kde si za předplatné můžete vybrané tituly pouštět na několika různých platformách. Připravili jsme shrnutí nejdůležitějších otázek.


Co je Amazon Prime?
V zásadě se jedná typově o stejnou službu jako Netflix nebo HBO. Tedy videopůjčovnu, kde máte přístup za předplatné k nabídce filmů a titulů. Žádný film si nekupuje, pouze půjčujete. Je dostupná na adrese www.primevideo.com

Kolik Amazon Prime stojí?Které filmy či seriály v nabídce najdeme?
Nabídka je velmi podobná tomu, co podobné služby za předplatné nabízejí. Tedy nové filmy rozhodně ne, ty, které právě teď vycházejí na Google Play či iTunes (Star Trek Beyond, Jason Bourne) také ne. Jsou to tedy filmy starší dvou až tří let. Dále tam také najdete několik seriálů, především původní nabídku Amazonu, který točí podobně jako Netflix či HBO svoje tituly. Za všechny jmenujme třeba The Grand Tour (nové Top Gear), The Man in the High Castle nebo Transparent. Chybí ovšem zatím jiné původní seriály jako Goliath nebo Jean-Claude Van Johnson.

Je u titulů česká podpora?
Bohužel není. Najdete zde několik jazyků, angličtinu a dále němčinu či španělštinu, ze zemí střední a východní Evropy je u několika titulů zastoupena ruština či polština. Informace o tom, zda bude Amazon nabízet filmy i s českým dabingem či titulky zatím není k dispozici.

Kolik titulů v nabídce najdu?
Právě skenujeme celý katalog (dovnitř se dostanete pouze po registraci), zatím nabídka čítá necelé tři stovky titulů. Průběžný stav můžete sledovat zde. Naprostá většina jsou filmy, několik seriálů. Bohužel žádné dokumenty.

Jak se liší nabídka v ČR od jiných zemí?
V USA, Velké Británii či Německu je tato služba dostupná už několik let. Přesné porovnání připravujeme, nicméně je jasné, že v nových zemích bude nabídka výrazně omezená, především v nabídce převzatých seriálů (kterých má Amazon Prime v USA více než Netflix) nebo novějších filmů.

Na jakých zařízeních je Amazon Prime dostupný?
Už mám Amazon Prime dříve, jak se nabídka na mě vztahuje?
Pokud jste si pořídili Amazon Prime už dříve kvůli The Grand Tour, což už legálně jde několik týdnů, mohli jste dostat k velmi omezené nabídce i přímo na Amazonu. Teď ale budete muset požádat o aktualizaci účtu, protože po přihlášení může být problém s tím, že vás považuje za neamerického občana.


Jaké výhody oproti konkurenci má Amazon Prime?2016   Filmové novinky   Tomáš Vyskočil   243 přečtení   0 líbí se   0 komentářů  


Komentáře k článkuDalší články na podobné téma


Český T-Mobile a Vodafone nabízí neomezené sledování filmů na mobilu

Český T-Mobile a Vodafone nabízí neomezené sledování filmů na mobilu

včera   Filmové novinky   8 líbí se  

Dva ze třích českých operátorů včera představily nové mobilní datové balíčky, které umožňují neomezené sledování například Netflixu, HBO nebo Amazonu. Mrkli jsme podrobněji na detaily těchto nabídek, srovnali ceny a parametry a prozkomali případné skryté háčky.HBO si nově objednáte online a napřímo!

HBO si nově objednáte online a napřímo!

před 4 dny   Filmové novinky   13 líbí se   2 komentáře  

Týden pěkných novinek završila česká pobočka HBO další skvělou zprávou - poprvé v historii si můžete jejich nabídku objednat online přímo na webu a bez dalšího prostředníka. Televize se tak čím dál tím více přibližuje svým hlavním konkurentům jako je Netflix či Amazon. A nově také má aplikace pro Apple TV.Chtěl Disney koupit Fox kvůli Netflixu? A proč to nevyšlo?

Chtěl Disney koupit Fox kvůli Netflixu? A proč to nevyšlo?

před 7 dny   Filmové novinky  

Na začátku týdne se vyrojily zprávy, že by studio Disney mohlo koupit konkureční Fox. Fanoušci se touto myšlenkou nechali unést, protože by to znamenalo například všechny Marvel comicsy či všechny Star Wars filmy pod jednou střechou. Hned další den se ale ukázalo, že veškeré rozhovory byly přerušeny a ke spojení (zatím) nedojde. A kdyby došlo - co by to znamenalo?

Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!


Doporučte film

Doporuč mi film

Stačí se zaregistrovat či přihlásit přímo ze sociálních sítí, a my na základě tvých preferencí a tvých hodnocení vybereme v jednu chvíli jen jeden film.

TOPlist TOPlist TOPlist