Facebook pixel
Disney na své službě bude mít i Star Wars nebo Marvel

Nedávno jsme psali o tom, že Disney se chystá spustit vlastní streamovací službu, kam chce exkluzivně dávat svoje tituly. A tím pádem ukončit speciální smlouvu s Netflixem, který dnes tyto tituly má u sebe. Teď už známe detaily a víme, jak to bude s konkrétními sériemi od Marvelu, Pixaru či Star Wars.

Disney nedávno oznámil, že v roce 2019 ukončí smlouvu, kterou uzavřel s Netflixem o exkluzivním streamování svých titulů. Dohoda v hodnotě 300 miliónů se sice podepsala už v roce 2012, ale začala platit až v roce 2016. Díky tomu si i my můžeme na Netflixu už relativně brzo po kinopremiéře (v USA už zhruba půl roku, u nás zhruba rok poté) dopřát nové filmy Star Wars, Pixaru či Marvelu.

Bob Iger, šéf studia Disney, oznámil podrobnosti o tom, jak tato služba bude vypadat. Jednak potvrdil datum spuštění v druhé polovině roku 2019 a pak i upřesnil, kterých filmů se to bude týkat. Původní to totiž vypadalo pro Netflix (a tím pádem i nás jako diváky) lépe, protože by Disney na svojí původní službu lákal pouze svými animovanými filmy (kam aktuálně patří třeba Zootropolis). Jenže Iger rozhodně potvrdil, že se to týká i všech dalších hlavních značek Marvelu - tzn i Star Wars, Pixaru nebo hraných filmů od Disneyho.

Všechny filmy, které mají od studia Disney naplánovanou premiéru na rok 2019, už tedy na Netfixu neuvidíme. Týká se to tedy například čtvrtého dílu Příběhu hraček, druhé ho dílu Ledového království nebo hrané adaptace Lvího krále. Určitě tam také bude patřit Star Wars Epizoda 9, která má mít premiéru na konci roku 2019. A samozřejmě i všechny novinky Marvelu, ohlášené na rok 2019 jsou zatím dvě - čtvrtí Avengers a Kapitán Marvel.

Naopak pokud má dohoda platit ještě v roce 2018, na Netflixu bychom měli vidět například třetí Avengers, druhého Ant-Mana, druhé Úžasňákovi, z letošních kousků potom třeba Star Wars Epizodu 8 (Poslední z Jediů) nebo novou Mary Poppins. Samozřejmostí online katalogu mají být všechny staré filmy, ke kterým má Disney práva, těch má být zhruba 500. Plus televizní seriály, nicméně marvelovské comicsárny (Daredevil, Jessica Jones) zůstávají Netflixu.před 2 měsíci   Filmové novinky   Tomáš Vyskočil   121 přečtení   0 líbí se   0 komentářů  


Komentáře k článkuDalší články na podobné téma


Český T-Mobile a Vodafone nabízí neomezené sledování filmů na mobilu

Český T-Mobile a Vodafone nabízí neomezené sledování filmů na mobilu

před 3 dny   Filmové novinky   10 líbí se  

Dva ze třích českých operátorů včera představily nové mobilní datové balíčky, které umožňují neomezené sledování například Netflixu, HBO nebo Amazonu. Mrkli jsme podrobněji na detaily těchto nabídek, srovnali ceny a parametry a prozkomali případné skryté háčky.HBO si nově objednáte online a napřímo!

HBO si nově objednáte online a napřímo!

před 6 dny   Filmové novinky   13 líbí se   2 komentáře  

Týden pěkných novinek završila česká pobočka HBO další skvělou zprávou - poprvé v historii si můžete jejich nabídku objednat online přímo na webu a bez dalšího prostředníka. Televize se tak čím dál tím více přibližuje svým hlavním konkurentům jako je Netflix či Amazon. A nově také má aplikace pro Apple TV.Chtěl Disney koupit Fox kvůli Netflixu? A proč to nevyšlo?

Chtěl Disney koupit Fox kvůli Netflixu? A proč to nevyšlo?

před 9 dny   Filmové novinky  

Na začátku týdne se vyrojily zprávy, že by studio Disney mohlo koupit konkureční Fox. Fanoušci se touto myšlenkou nechali unést, protože by to znamenalo například všechny Marvel comicsy či všechny Star Wars filmy pod jednou střechou. Hned další den se ale ukázalo, že veškeré rozhovory byly přerušeny a ke spojení (zatím) nedojde. A kdyby došlo - co by to znamenalo?

Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!


Doporučte film

Doporuč mi film

Stačí se zaregistrovat či přihlásit přímo ze sociálních sítí, a my na základě tvých preferencí a tvých hodnocení vybereme v jednu chvíli jen jeden film.

TOPlist TOPlist TOPlist