Facebook pixel
Jak to bude dál s House of Cards? Netflix hledá náhradu za Spaceyho

Je to více než týden, co se na veřejnosti objevil sexuální skandál okolo Kevina Spaceyho. Situace se zpočátku měnila každou hodinu, teď emoce pomalu utichají a začíná se řešit co s roztočenou šestou sezónou. Možností je několik - hlavního hrdinu nechat zabít a nebo přeobsadit. Co si vybere Netflix?

Na úvod trochu opakování. Minulý víkend se na veřejnost dostaly informace, že před třiceti lety se Kevin Spacey pokoušel sexuálně zneužít tehdy nezletilého herce Anthony Rappa, se kterým hrál v divadle. Spacey okamžitě vyrukoval s oznámením, že se na incident příliš nepamatuje a že byl zřejmě opilý, nicméně i tak se herci v tiskové zprávě omluvil. Celé vše podtrhl oznámením, že se po letech spekulací přiznává ke své homosexuální orientaci. Tím si ale příliš nepomohl, protože to působilo, jako že se chce schovat a ze svých činů vymluvit. Veřejnost, odborná i fanouškovská, se okamžitě pustila do velkých sporů, kde končí oprávněné vyznání v rámci aktuální kampaně #MeToo (kde se především ženy mohou zpovídat ze sexuálních útoků) a začíná hon na čarodějnice.

Studio Netflix však začalo okamžitě jednat a začalo celou věc zkoumat podrobněji. Nejprve na základě prvních informací oznámilo, že aktuálně natáčená šestá série Domku z karet bude definitivně poslední. Tisk se ihned pustil do spekulací, jestli to znamená opravdu konec Franka Underwooda a nebo bude seriál pokračovat ve spin-offu, vlastní seriál měl dostat třeba Underwoodův asistent, věrný Doug Stamper. Jen o několik hodin však přišla důležitější zpráva - Netflix natáčení šesté řady dočasně pozastavil a začal řešit co bude dál.

To ale stále nebyl konec. Kdyby se jednalo o samostatný incident, zřejmě by mohl být Spaceyho ochod ze seriálu důstojnější, ale v rámci současného hollywoodského odhalování sexuálních násilníků (které sejmulo už esa jako Harvey Weinstein nebo Brett Ratner) a dalších zjištění ohledně Spaceyho chování to nakonec vzalo rychlejší spád. Vyšlo totiž najevo, že další podobné případy, jako nahlásil Rapp se děly nejen během celé Spaceyho herecké kariéry, ale především na place House of Cards. Několik stážistů popisovalo podobné okamžiky - ať už to byly nepříjemné narážky ze strany představitele Kevina Spaceyho nebo přímé útoky a sexuální návrhy. Verdikt Netflixu byl nemilosrdný - Spacey dostal okamžitě padáka a do seriálu už se nevrátí. Je sice představitelem hlavní role a také výkonným producentem, ale poslední slovo má Netflix a ten rozhodl.

Co se bude dít dál? Netflix bude určitě chtít nějakým způsobem seriál zakončit a právě natáčenou šestou sérii dotáhnout. Není jasné, kolik dílů zatím bylo natočeno, zřejmě ne málo. Možnosti jsou v zásadě dvě hlavní - postava Franka Underwooda bude buď zabita a nebo přeobsazena. První možnost zní sice radikálně, ale vlastně to samé se stalo hlavnímu hrdinovi i v britské předloze a navíc Frank už jednou atentát málem nepřežil. Druhou možností je přeobsazení, aktuálně fanoušci zahájili spíše úsměvnější petici, aby se novým Frankem stal herec Kevin James. Ten si mimochodem amerického prezidenta už zahrál ve filmu Pixely nicméně jednak není Spaceymu příliš podobný a pak je znám hlavně díky svým komediálním rolím.

Existuje samozřejmě i možnost, že Netflix nebude v natáčení pokračovat vůbec, ostatně samotný konec páté série napovídá, že je Frank vlastně odvelen na druhou kolej, ale byla by to škoda, protože osud jeho ženy Claire, je minimálně stejně zajímavý a bylo by dobré vidět, jak vše celé skončí. To jsou ale zatím jen spekulace, o dalším vývoji vás budeme hned informovat.před 16 dny   Filmové novinky   Tomáš Vyskočil   333 přečtení   1 líbí se   9 komentářů  


Komentáře k článkuDalší články na podobné téma


Který seriál je sledovanější - Game of Thrones nebo Stranger Things?

Který seriál je sledovanější - Game of Thrones nebo Stranger Things?

před 4 dny   Filmové novinky   23 líbí se   6 komentářů  

O trůn nejpopulárnějšího seriálu současnosti soupeří Game of Thrones a Stranger Things. Který z nich je ve skutečnosti sledovanější? A lze vůbec měřit dva seriály, z nichž každý se vysílá v jiné období roku, na rozdílných platformách a navíc ještě v různých formátech? Dali jsme dohromady všechna dostupná fakta a změřili to.
Český T-Mobile a Vodafone nabízí neomezené sledování filmů na mobilu

Český T-Mobile a Vodafone nabízí neomezené sledování filmů na mobilu

před 8 dny   Filmové novinky   10 líbí se  

Dva ze třích českých operátorů včera představily nové mobilní datové balíčky, které umožňují neomezené sledování například Netflixu, HBO nebo Amazonu. Mrkli jsme podrobněji na detaily těchto nabídek, srovnali ceny a parametry a prozkomali případné skryté háčky.
HBO si nově objednáte online a napřímo!

HBO si nově objednáte online a napřímo!

před 11 dny   Filmové novinky   13 líbí se   2 komentáře  

Týden pěkných novinek završila česká pobočka HBO další skvělou zprávou - poprvé v historii si můžete jejich nabídku objednat online přímo na webu a bez dalšího prostředníka. Televize se tak čím dál tím více přibližuje svým hlavním konkurentům jako je Netflix či Amazon. A nově také má aplikace pro Apple TV.


Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!


Doporučte film

Doporuč mi film

Stačí se zaregistrovat či přihlásit přímo ze sociálních sítí, a my na základě tvých preferencí a tvých hodnocení vybereme v jednu chvíli jen jeden film.

TOPlist TOPlist TOPlist