Facebook pixel
Netflix zvyšuje v USA ceny, čeká zdražení i Česko?

Pro nové i staré zákazníky zdražuje od října americký Netflix nejoblíbenější měsíční plán o dva dolary. Není to náhodný krok, před startem podzimní sezóny má Netflix hodně nabito (druhá sezóna Stranger Things a The Crown), navíc jeho pozice začíná být hodně silná. Jsou za tím ještě jiné důvody? A chystá zdražení také u nás?

Ceny Netflix v USA zvyšuje po třech letech. Současná skladba je 7.99 dolarů za malé předplatné (žádné HD, jedno zařízení), 9.99 dolarů za standardní předplatné (HD, dvě zařízení) a 11.99 dolarů za prémiové předplatné (až 4K, až 4 zařízení). A právě poslední dvě varianty od října zdražují - standardní už bude stát 10.99 dolarů a prémiové potom 13.99 dolarů. Všichni noví předplatitelé už jedou od října za nové ceny, starším se začne účtovat od 19. října. Cena Netflixu se tak pomalu ale jistě začíná blížit nejdražší službě, kterou je v USA původní HBO (15 dolarů).

Není to úplně nečekaný krok. Netflix očekává masivní příliv lidí před novou sezónou Stranger Things, která se objeví 26. října, a má podle očekávání "zbourat internet". Netflix jakékoliv souvislosti popírá, ale logiku to dává a to nejen v souvislosti se Stranger Things. Ještě do konce roku uvádí Netflix velké množství nových i starých seriálů či filmů - mezi nimi druhou sezónu The Crown , nový seriál Davida Finchera s názvem Mindhunter či původní filmy jako The Meyerowitz Stories nebo Bright. Jen letos má Netflix utratit za původní obsah 5 miliard a příští rok dokonce 7 miliard dolarů.

To už jsou pořádná čísla a Netflix i přes stoupající počet předplatitelů bojuje s financemi. Obrat sice letos zřejmě překročí 10 miliard dolarů, ale zisk se počítá "jen" v malých stamiliónech. Jednoduchou matematikou bychom si mohli spočítat, že pokud zvýší ceny pro 30 z 50 miliónů amerických předplatitelů (řekněme, že jen 10 miliónů má nejlevnější předplatné, které cenu nemění a 10 miliónů to nejdražší), je to navíc nejméně nejméně 30 miliónů dolarů měsíčně, 360 miliónů za celý rok a to už je zajímavá částka.

Další nové příjmy navíc přijdou i z mezinárodního trhu, protože kromě USA zvedá ceny Netflix i v dalších zemích. Týká se to Velké Británie, Irska, Francie či Německa. Naopak zvýšení se netýká Kanady, Střední a Jižní Ameriky nebo Skandinávie, kde Netflix zvedal ceny letos na začátku roku. A podle všeho se neplánuje ani zvýšení cen ve všech nových regionech, které otevřel Netflix počátkem roku 2016, tedy včetně České republiky. Netflix si zřejmě v nových trzích netroufne s cenou hýbat tak rychle (výše zmíněné země mají Netflix podstatně delší dobu), navíc by nedávala moc smysl zvyšovat ceny tam, kde není Netflix zcela lokalizován. Pokud se podíváme za hranice k našim polským sousedům, kteří si mohou už více než rok dopřát plně lokalizovaný Netflix, ani tam se ceny nezvedají.před 13 dny   Filmové novinky   Tomáš Vyskočil   100 přečtení   6 líbí se   2 komentáře  


Komentáře k článkuDalší články na podobné téma


Které seriálové maratóny nejvíce frčí na Netflixu?

Které seriálové maratóny nejvíce frčí na Netflixu?

před 5 dny   Filmové novinky   6 líbí se   1 komentář  

Popularitu binge-watching, tedy seriálových maratónů, kdy během několika hodin zhltnete třeba celou sezónu, se Netflix rozhodl poprvé výrazně změřit a vypadly z toho hodně zajímavá data. Které seriály se nejvíce neřízeně sledují? Ve které zemi se nachází nejvíce takových maniaků? A jak stoupá popularita podobných maratónů?iTunes začal nabízet filmy v ultravysokém rozlišení 4K

iTunes začal nabízet filmy v ultravysokém rozlišení 4K

před 1 měsíci   Filmové novinky  

Nedávná Apple keynote byla jako vždy hlavně o uvedení nových telefonů iPhone, ale stala se také oficiálním startem pro novou kapitolu filmů na iTunes. Několik desítek titulů začal i v ČR nabízet Apple v rozlišení 4K, tedy dvojnásobně lepší než je současné HD. Jaký je to rozdíl a co k tomu potřebujete?Uvádíme hlídač slev pro levnější filmy

Uvádíme hlídač slev pro levnější filmy

před 1 měsíci   Filmové novinky  

Před časem jsme psali o velkém zlevňování filmů na iTunes, které srazilo ceny téměř až o polovinu. A teď pro vás máme další zajímavou novinku - sledujeme průběžně všechny hlavní weby (iTunes, Google, O2TV, Alza a Banaxi) a sledujeme, jak zlevňují. Omrkněte naší novou sekci Zlevněné filmy a hlídejte si, zda váš oblíbený film je právě v akci.

Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!


Doporučte film

Doporuč mi film

Stačí se zaregistrovat či přihlásit přímo ze sociálních sítí, a my na základě tvých preferencí a tvých hodnocení vybereme v jednu chvíli jen jeden film.

TOPlist TOPlist TOPlist