FB pixel

Nejlepší film

Kmotr

Kabaret

Sounder

Sounder

The Emigrants

The Emigrants

Vysvobození

Vysvobození

Nejlepší herec

Marlon
Brando

Kmotr

Vítěz

Michael
Caine

Slídil

Paul
Winfield

Sounder

Peter
O'Toole

The Ruling Class

Nejlepší herečka

Liza
Minnelli

Kabaret

Vítěz

Diana
Ross

Billie zpívá blues

Cicely
Tyson

Sounder

Liv
Ullmann

The Emigrants

Maggie
Smith

Travels with My Aunt

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Joel
Grey

Kabaret

Vítěz

Al
Pacino

Kmotr

James
Caan

Kmotr

Eddie
Albert

The Heartbreak Kid

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Eileen
Heckart

Butterflies Are Free

Vítěz

Shelley
Winters

Dobrodružství Poseidonu

Susan
Tyrrell

Nadmuté město

Geraldine
Page

Pete 'n' Tillie

Jeannie
Berlin

The Heartbreak Kid

Nejlepší původní scénář

Billie zpívá blues

Nenápadný půvab buržoazie

Nenápadný půvab buržoazie

Šelest na srdci

Šelest na srdci

Young Winston

Young Winston

Nejlepší adaptovaný scénář

Kmotr

Kabaret

Kabaret

Pete 'n' Tillie

Pete 'n' Tillie

Sounder

Sounder

The Emigrants

The Emigrants

Nejlepší kamera

Kabaret

1776

1776

Butterflies Are Free

Butterflies Are Free

Dobrodružství Poseidonu

Dobrodružství Poseidonu

Travels with My Aunt

Travels with My Aunt

Nejlepší výprava

Kabaret

Billie zpívá blues

Billie zpívá blues

Dobrodružství Poseidonu

Dobrodružství Poseidonu

Travels with My Aunt

Travels with My Aunt

Young Winston

Young Winston

Nejlepší kostýmy

Travels with My Aunt

Billie zpívá blues

Billie zpívá blues

Dobrodružství Poseidonu

Dobrodružství Poseidonu

Kmotr

Kmotr

Young Winston

Young Winston

Nejlepší střih

Kabaret

Dobrodružství Poseidonu

Dobrodružství Poseidonu

Kmotr

Kmotr

Ukradený diamant

Ukradený diamant

Vysvobození

Vysvobození

Nejlepší zvuk

Kabaret

Butterflies Are Free

Butterflies Are Free

Dobrodružství Poseidonu

Dobrodružství Poseidonu

Kmotr

Kmotr

Nejlepší píseň

Dobrodružství Poseidonu

Ben

Ben

The Little Ark

The Little Ark

The Stepmother

The Stepmother

Život a doba soudce Roye Beana

Život a doba soudce Roye Beana

Nejlepší hudba

Kabaret

Billie zpívá blues

Billie zpívá blues

Man of La Mancha

Man of La Mancha

Nejlepší hudba (Drama)

Dobrodružství Poseidonu

Kmotr

Kmotr

Napoleon and Samantha

Napoleon and Samantha

Slídil

Slídil

Vidiny

Vidiny

Nejlepší cizojazyčný film

Nenápadný půvab buržoazie

I Love you Rosa

I Love you Rosa

My Dearest Senorita

My Dearest Senorita

The Dawns Here are Quiet

The Dawns Here are Quiet

The New Land

The New Land

Nejlepší dokument

Malcolm X

The Silent Revolution

The Silent Revolution

Nejlepší krátký film - dokument

Hundertwasser's Rainy Day

Krvavý příliv

Krvavý příliv

K-Z

K-Z

Selling Out

Selling Out

Nejlepší krátký film - hraný

Frog Story

Solo

Solo

Nejlepší krátký film - animovaný

Kama Sutra Rides Again

Tup Tup

Tup Tup

Počty cen a nominací

Oscar - další ročníky

2015 2016 2017

TOPlist TOPlist TOPlist