FB pixel

Nejlepší film

Cena za něžnost

Správná posádka

Tender Mercies

Tender Mercies

The Dresser

The Dresser

Velké rozčarování

Velké rozčarování

Nejlepší režie

James
L.
Brooks

Cena za něžnost

Vítěz

Ingmar
Bergman

Fanny a Alexandr

Mike
Nichols

Silkwoodová

Bruce
Beresford

Tender Mercies

Peter
Yates

The Dresser

Nejlepší herec

Robert
Duvall

Tender Mercies

Vítěz

Michael
Caine

Educating Rita

Albert
Finney

The Dresser

Nejlepší herečka

Shirley
MacLaine

Cena za něžnost

Vítěz

Debra
Winger

Cena za něžnost

Julie
Walters

Educating Rita

Meryl
Streep

Silkwoodová

Jane
Alexander

Testament

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Jack
Nicholson

Cena za něžnost

Vítěz

Charles
Durning

Být či nebýt

John
Lithgow

Cena za něžnost

Rip
Torn

Cross Creek

Sam
Shepard

Správná posádka

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Linda
Hunt

Rok nebezpečného života

Vítěz

Alfre
Woodard

Cross Creek

Silkwoodová

Glenn
Close

Velké rozčarování

Amy
Irving

Yentl

Nejlepší původní scénář

Tender Mercies

Fanny a Alexandr

Fanny a Alexandr

Silkwoodová

Silkwoodová

Válečné hry

Válečné hry

Velké rozčarování

Velké rozčarování

Nejlepší adaptovaný scénář

Cena za něžnost

Betrayal

Betrayal

Educating Rita

Educating Rita

Reuben, Reuben

Reuben, Reuben

The Dresser

The Dresser

Nejlepší kamera

Fanny a Alexandr

Flashdance

Flashdance

Správná posádka

Správná posádka

Válečné hry

Válečné hry

Zelig

Zelig

Nejlepší výprava

Fanny a Alexandr

Cena za něžnost

Cena za něžnost

Správná posádka

Správná posádka

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jedi...

Yentl

Yentl

Nejlepší kostýmy

Fanny a Alexandr

Cross Creek

Cross Creek

Heart Like a Wheel

Heart Like a Wheel

Návrat Martina Guerra

Návrat Martina Guerra

Zelig

Zelig

Nejlepší střih

Správná posádka

Cena za něžnost

Cena za něžnost

Flashdance

Flashdance

Létající oko

Létající oko

Silkwoodová

Silkwoodová

Nejlepší zvuk

Správná posádka

Cena za něžnost

Cena za něžnost

Never Cry Wolf

Never Cry Wolf

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jedi...

Válečné hry

Válečné hry

Nejlepší střih zvuku

Správná posádka

Flashdance

Flashdance

Tender Mercies

Tender Mercies

Yentl

Yentl

Nejlepší píseň

Flashdance

Yentl

Yentl

Podraz II

Podraz II

Tender Mercies

Tender Mercies

Záměna

Záměna

Nejlepší hudba

Správná posádka

Cena za něžnost

Cena za něžnost

Cross Creek

Cross Creek

Pod palbou

Pod palbou

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jedi...

Nejlepší cizojazyčný film

Fanny a Alexandr

Carmen

Carmen

Entre nous

Entre nous

Le bal

Le bal

The Revolt of Job

The Revolt of Job

Nejlepší dokument

First Contact

Nejlepší krátký film - dokument

In the Nuclear Shadow: What Can the...

Sewing Woman

Sewing Woman

Spaces: The Architecture of Paul Rudolph

Spaces: The Architecture of Paul Ru...

Nejlepší krátký film - hraný

Goodie-Two-Shoes

Overnight Sensation

Overnight Sensation

Nejlepší krátký film - animovaný

Mickeyho vánoční koleda

Zvuk strachu

Zvuk strachu

Počty cen a nominací

Cena za něžnost 5 6
Správná posádka 4 5
Fanny a Alexandr 4 2
Flashdance 3 5
Yentl 3 3
Tender Mercies 2 5
Rok nebezpečného života 1 0
Silkwoodová 6
The Dresser 5
Velké rozčarování 4
Válečné hry 4
Cross Creek 4
Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů 3
Educating Rita 3
Reuben, Reuben 2
Zelig 2
Never Cry Wolf 1
Testament 1
Betrayal 1
Sewing Woman 1

Oscar - další ročníky

2015 2016 2017

TOPlist TOPlist TOPlist