FB pixel

Nejlepší film

Řidič slečny Daisy

Hřiště snů

Moje levá noha

Narozen 4. červenc...

Společnost mrtvých...

Nejlepší režie

Oliver Stone

Narozen 4. července

Vítěz

Kenneth Branagh

Jindřich V.

Jim Sheridan

Moje levá noha

Peter Weir

Společnost mrtvých básníků

Woody Allen

Zločiny a poklesky

Nejlepší herec

Daniel Day-Lewis

Moje levá noha

Vítěz

Kenneth Branagh

Jindřich V.

Tom Cruise

Narozen 4. července

Morgan Freeman

Řidič slečny Daisy

Robin Williams

Společnost mrtvých básníků

Nejlepší herečka

Jessica Tandy

Řidič slečny Daisy

Vítěz

Michelle Pfeiffer

Báječní Bakerovi hoši

Isabelle Adjani

Camille Claudelová

Jessica Lange

Hrací skříňka

Shirley Valentinová

Pauline Collins

Shirley Valentinová

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Denzel Washington

Glory

Vítěz

Marlon Brando

Bílé období sucha

Danny Aiello

Jednej správně

Dan Aykroyd

Řidič slečny Daisy

Martin Landau

Zločiny a poklesky

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Brenda Fricker

Moje levá noha

Vítěz

Dianne Wiest

Famílie

Anjelica Huston

Nepřátelé: Příběh lásky

Lena Olin

Nepřátelé: Příběh lásky

Julia Roberts

Ocelové magnólie

Nejlepší původní scénář

Společnost mrtvých...

Jednej správně

Když Harry potkal ...

Sex, lži a video

Zločiny a poklesky

Nejlepší adaptovaný scénář

Řidič slečny Daisy

Hřiště snů

Moje levá noha

Narozen 4. červenc...

Nepřátelé: Příběh ...

Nejlepší kamera

Glory

Báječní Bakerovi h...

Blaze

Narozen 4. červenc...

Propast

Nejlepší výprava

Batman

Dobrodružství Baro...

Glory

Propast

Řidič slečny Daisy

Nejlepší kostýmy

Jindřich V.

Dobrodružství Baro...

Harlemské noci

Řidič slečny Daisy

Valmont

Nejlepší masky

Řidič slečny Daisy

Dobrodružství Baro...

Táta

Nejlepší střih

Narozen 4. červenc...

Báječní Bakerovi h...

Glory

Medvěd

Řidič slečny Daisy

Nejlepší zvuk

Glory

Černý déšť

Indiana Jones a Po...

Narozen 4. červenc...

Propast

Nejlepší střih zvuku

Indiana Jones a Po...

Černý déšť

Smrtonosná zbraň 2

Nejlepší efekty

Propast

Dobrodružství Baro...

Návrat do budoucno...

Nejlepší píseň

Malá mořská víla

Famílie

Je naděje

Shirley Valentinov...

Nejlepší hudba

Malá mořská víla

Báječní Bakerovi h...

Hřiště snů

Indiana Jones a Po...

Narozen 4. červenc...

Nejlepší krátký film - animovaný

Balance

Statek na kopci

The Cow

Nejlepší krátký film - hraný

Work Experience

Amazon Diary

The Child Eater

Nejlepší krátký film - dokument

The Johnstown Floo...

Fine Food, Fine Pa...

Yad Vashem: Preser...

Nejlepší dokument

Common Threads: St...

Adam Clayton Powel...

For All Mankind

Super Chief: The L...

Nejlepší cizojazyčný film

Bio Ráj

Camille Claudelová

Dansen med Regitze

Jésus de Montréal

Lo que le pasó a S...

Počty cen a nominací

Oscar - další ročníky

2015 2016 2017

TOPlist TOPlist TOPlist