FB pixel

Oscar 2017

2018-03-04 Los Angeles

Jubilejní devadesátý ročník Oscarů ovládlo nakonec fantasy drama Tvář ženy, které získalo obě dvě hlavní ceny (film a režie), podle počtu sošek jí doháněl Dunkerk (hlavně technické kategorie), Ebbing (dle předpokladů Frances McDormand a Sam Rockwell), Nejtemnější hodina (Gary Oldman, masky) a také Blade Runner (efekty, kamera).

Nejlepší film



Nejlepší režie


Guillermo del Toro
Guillermo del Toro
Tvář vody
Vítěz



Greta Gerwig
Greta Gerwig
Lady Bird


Paul Thomas Anderson
Paul Thomas Anderson
Nit z přízraků


Jordan Peele
Jordan Peele
Uteč



Nejlepší herec


Gary Oldman
Gary Oldman
Nejtemnější hodina
Vítěz



Timothée Chalamet
Timothée Chalamet
Dej mi své jméno


Daniel Day-Lewis
Daniel Day-Lewis
Nit z přízraků


Denzel Washington
Denzel Washington
Roman J. Israel, Esq.



Nejlepší herečka


Frances McDormand
Frances McDormand
Tři billboardy kousek za Ebbingem
Vítěz



Meryl Streep
Meryl Streep
Akta Pentagon: Skrytá válka


Margot Robbie
Margot Robbie
Já, Tonya


Saoirse Ronan
Saoirse Ronan
Lady Bird


Sally Hawkins
Sally Hawkins
Tvář vody



Nejlepší herec ve vedlejší roli


Sam Rockwell
Sam Rockwell
Tři billboardy kousek za Ebbingem
Vítěz



Willem Dafoe
Willem Dafoe
The Florida Project


Woody Harrelson
Woody Harrelson
Tři billboardy kousek za Ebbingem


Richard Jenkins
Richard Jenkins
Tvář vody


Christopher Plummer
Christopher Plummer
Všechny prachy světa



Nejlepší herečka ve vedlejší roli


Allison Janney
Allison Janney
Já, Tonya
Vítěz



Laurie Metcalf
Laurie Metcalf
Lady Bird


Mary J. Blige
Mary J. Blige
Mudbound


Lesley Manville
Lesley Manville
Nit z přízraků


Octavia Spencer
Octavia Spencer
Tvář vody



Nejlepší původní scénář


Get Out

Uteč

Vítěz



Nejlepší adaptovaný scénář



Nejlepší kamera



Nejlepší výprava



Nejlepší kostýmy



Nejlepší masky



Nejlepší střih


Dunkirk

Dunkerk

Vítěz



Nejlepší zvuk


Dunkirk

Dunkerk

Vítěz



Nejlepší střih zvuku


Dunkirk

Dunkerk

Vítěz



Nejlepší efekty



Nejlepší píseň


Coco

Coco

Vítěz



Nejlepší hudba



Nejlepší cizojazyčný film



Nejlepší animovaný film


Coco

Coco

Vítěz


Počty nominací a cen

Tvář vody 13 4
Dunkerk 8 3
Tři billboardy kousek za Ebbingem 7 2
Nit z přízraků 6 1
Blade Runner 2049 6 2
Nejtemnější hodina 5 2
Lady Bird 5
Mudbound 4
Dej mi své jméno 4 1
Uteč 4 1
Star Wars: Poslední z Jediů 4
Baby Driver 3
Já, Tonya 3 1
Kráska a zvíře 2
Coco 2 2
Viktorie a Abdul 2
Akta Pentagon: Skrytá válka 2
The Disaster Artist 1
O těle a duši 1
Čtverec 1
Logan: Wolverine 1
Strážci Galaxie Vol 2 1
Kong: Ostrov lebek 1
Válka o planetu opic 1
Mimi šéf 1
Největší showman 1
Pěkně blbě 1
S láskou Vincent 1
Fantastická žena 1 1
Nemilovaní 1
Roman J. Israel, Esq. 1
Velká hra 1
Všechny prachy světa 1
The Florida Project 1
Wonder 1
Marshall 1
L'insulte 1

Oscar - další ročníky

2015 2016 2017

TOPlist TOPlist TOPlist