Facebook pixel
Americká idyla


61%
61%
Americká idyla 100 20

IMDB hodnocení

6672
Americká idyla online

American Pastoral

Premiéra:    USA    126 minut

Snímek natočený podle stejnojmenného románu Philipa Rotha oceněného Pulitzerovou cenou sleduje příběh rodiny, jejíž zdánlivě idylický život je rozbit sociálním a politickým chaosem 60. let. Ewan McGregor (Blízko od sebe, Lov lososů v Jemenu) přichází s režijním debutem a hraje roli Seymoura „Švéda“ Levova, kdysi legendárního středoškolského atleta, který je teď úspěšný podnikatel ženatý s Dawn, někdejší královnu krásy. Pod naleštěným pozlátkem Švédova života ale rostou potíže. Když jeho milovaná náctiletá dcera Merry zmizí poté, co je obviněná ze spáchání násilného činu, věnuje Švéd všechnu energii jejímu nalezení a záchraně rodiny. To, co objevuje, otřásá jeho samotným jádrem a nutí ho podívat se pod povrch a konfrontovat chaos tvořící svět okolo něj.

Podle knihyDrama

Jak se ti film líbil?


Přihlas se, abys mohl film hodnotit či ukládat

Líbil se mi
Nelíbil se mi
Uložit na později


Americká idyla herci a herečky
Americká idyla online


Alza

Původní znění + Český dabing  + České titulky  + HD + SD

0 (69)

Půjčit (v HD)
Přehrát
10. 9. 2017 14:40:11


Itunes

Původní znění + Český dabing  + HD + SD

79 (79)

Půjčit (v HD)
Přehrát
14. 9. 2017 4:00:06


O2TV

Původní znění + Český dabing  + SD

45 Kč

Půjčit
Přehrát
13. 10. 2017 1:35:09
Americká idyla recenze 50
Rimsy (Moviezone) ohodnotnil Americká idyla
2016

Sympatický McGregor si bohužel ukousl moc velké sousto, a přestože se na jeho celovečerní prvotinu dá bez problémů koukat, to nejsilnější z předlohy předat nedokázal. Jako režiséra ho nezatracuju, ale geniální prvotina prostě vypadá jinak.


Marek Čech (AVmania) ohodnotnil Americká idyla
2016

Zhroucení amerického snu a rozpad rodiny v důsledku teroristického činu. Ewan McGregor režijně debutuje s adaptací ceněného románu Philipa Rotha.


 40
František Fuka (FFFilm) ohodnotnil Americká idyla
2016

Amerika, 60. léta. Seymour "Švéd" Levov (Ewan McGregor) býval kdysi hvězdou středoškolského sportu a dnes provozuje relativně úspěšnou továrnu na rukavice, za manželku má okresní královnu krásy (Jennifer Connelyová), se kterou vychovávají svou dceru Meredith (Dakota Fanningová).


 60
Mirka Spáčilová (iDnes) ohodnotnil Americká idyla

Stejnojmenné knize Philipa Rotha, za niž dostal Pulitzerovu cenu a která k filmové premiéře vyšla znovu, se říká „proamerická“. Což je levicový nesmysl. Americká idyla vypráví o zoufalé snaze rodičů celého světa pochopit, proč jejich děti začaly zabíjet.


Podobné Filmy jako Americká idyla
Doporučte film

Doporuč mi film

Stačí se zaregistrovat či přihlásit přímo ze sociálních sítí, a my na základě tvých preferencí a tvých hodnocení vybereme v jednu chvíli jen jeden film.

TOPlist TOPlist TOPlist