Facebook pixel
Já, Daniel Blake


80%
80%
Já, Daniel Blake 100 20

IMDB hodnocení

17136
Já, Daniel Blake online

I, Daniel Blake

Premiéra:    Velká Británie    100 minut

Stárnoucí tesař, který pobírá sociální dávky za své dávné zranění, se seznámí se s rozvedenou ženou, kterou postihla podobná situace.

Drama

Jak se ti film líbil?


Přihlas se, abys mohl film hodnotit či ukládat

Líbil se mi
Nelíbil se mi
Uložit na později


Já, Daniel Blake herci a herečky
Já, Daniel Blake online


Alza

Původní znění + Český dabing  + České titulky  + HD + SD

0 (69)

Půjčit (v HD)
Přehrát
1. 7. 2017 13:55:08


O2TV

Původní znění + České titulky  + SD

45 Kč

Půjčit
Přehrát
4. 10. 2017 11:25:07
Já, Daniel Blake recenze 
Peter Jenis ohodnotnil Já, Daniel Blake
před 2 měsíci


 60
Eva Zaoralová (iDnes) ohodnotnil Já, Daniel Blake
2017

Osmdesátník Ken Loach je možná nejznámějším britským režisérem u nás: od roku 1970, kdy jeho druhý film Kes zvítězil na karlovarském festivalu, jsme mohli jeho tvorbu sledovat takřka pravidelně včetně titulů Jmenuji se Joe, Sladkých šestnáct let či Andělský podíl.


 80
Dagmar Šimková (TotalFilm) ohodnotnil Já, Daniel Blake
2017

Loachův film upozorňuje trefně na nedostatek úcty a vypráví o lidech, kteří najednou balancují na okraji společnosti a to ne vždy jen vlastním přičiněním. Stát se vůči nim staví do nepřátelské pozice a systematicky a bez schopnosti rozlišovat staví zeď mezi sebe a své občany a pomocnou ruku jim podává v duchu přísloví, aby se "vlk nažral a koza zůstala celá." Celý příběh se stává testamentem a nutí diváka přemýšlet. A tím plní svůj účel.


 80
Honza Varga (Filmspot) ohodnotnil Já, Daniel Blake
2017

Film Já, Daniel Blake je humanistickým dramatem anglického režiséra Kena Loache, s nímž tento představitel britského sociálního realismu vyhrál v loňském roce Zlatou palmu v Cannes. Oceňovaný tvůrce se v něm po několika letech, během nichž natáčel spíše odlehčenější a méně apelativní snímky, vrací k motivu boje jedince proti systému, ztělesněného tentokrát byrokratickými mechanismy úřadů, kvůli nimž jsou žadatelé o sociální příspěvky vystavováni vyčerpávající...


 70
Rimsy (Moviezone) ohodnotnil Já, Daniel Blake

Ken Loach je i s osmi křížky na krku ve formě a předkládá nenápadné, leč o to silnější sociální drama o pár lidech, co se ocitli v běžných, ale nezáviděníhodných situacích. Právě všednost charakterizuje celé dílo, stejně jako minimum patosu i ve vypjatých chvílích, na které se vyplatí počkat.


Podobné Filmy jako Já, Daniel Blake
Doporučte film

Doporuč mi film

Stačí se zaregistrovat či přihlásit přímo ze sociálních sítí, a my na základě tvých preferencí a tvých hodnocení vybereme v jednu chvíli jen jeden film.

TOPlist TOPlist TOPlist