FB pixel TP pixel
Přítelkyně z domu smutku
Přítelkyně z domu smutku

Přítelkyně z domu smutku

Přítelkyně z domu smutku
Česko | 1992 | Drama seriály | Vězení | 1 řad(a) | 4 epizod

Čtyřdílný televizní film Přítelkyně z domu smutku vznikl podle stejnojmenné literární předlohy Evy Kantůrkové. Román, napsaný na počátku osmdesátých let, byl inspirovaný autorčinými zážitky po zatčení z politických důvodů z roční vyšetřovací vazby v ruzyňské věznici. Bylo to místo, kde měl být člově...

Čtyřdílný televizní film Přítelkyně z domu smutku vznikl podle stejnojmenné literární předlohy Evy Kantůrkové. Román, napsaný na počátku osmdesátých let, byl inspirovaný autorčinými zážitky po zatčení z politických důvodů z roční vyšetřovací vazby v ruzyňské věznici. Bylo to místo, kde měl být člověk pomocí promyšleného systému zbaven své důstojnosti, ale byla to také příležitost zažít příběhy přátelství a solidarity, které nakonec učinily vězeňský život snesitelnějším. Ve své knize, kterou sama nazvala románem - pravdou, dosáhla autorka mimořádné působivosti. A tu neztratila ani jeho čtyřdílná adaptace, na níž se podíleli vedle Evy Kantůrkové jako spoluscenárista i Václav Šašek, režisér Hynek Bočan a řada skvělých českých herců. Film získal v roce 1994 na MTF v Cannes Velkou stříbrnou cenu v kategorii seriálů a Velkou zlatou cenu za herecký výkon Ivany Chýlkové.

IMDb  79 % CSFD  79 %
Voyo
Drama seriály na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Přítelkyně z domu smutku online

Přítelkyně z domu smutku online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Přítelkyně z domu smutku obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Přítelkyně z domu smutku, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Přítelkyně z domu smutku postavy.

Přítelkyně z domu smutku recenze a hodnocení

Tvůj názor na Přítelkyně z domu smutku?