Facebook pixel
Marvel filmy

Vydavatelství Marvel Comics patří mezi dvě nejvýznamnější comicsové značky světa. Jejich hlavním konkurentem je

Vydavatelství Marvel Comics patří mezi dvě nejvýznamnější comicsové značky světa. Jejich hlavním konkurentem je DC Comics. Marvel vznikl v roce 1939 ještě jako Timely Comics, od roku 1961 se jmenuje Marvel. V roce 2009 koupilo tuto značku studio Walt Disney. Mezi nejznámější comicsové hrdiny patří Spider-Man, Hulk, Wolverine či Iron-Man a týmy jako Avengers, Fantastic Four nebo X-Men.

Zatímco v comicsech se tito hrdinové mohou bez problémů potkávat a dějově na sebe navazovat, ve filmech se to může dít jen částečně. Vzniklo to kvůli tomu, že v 90. letech vydavatelství málem zaniklo a aby se zachránilo, prodalo licence na filmové adaptace různým filmovým studiím. Ti točili většinou samostatné příběhy jako byla třeba série X-Men nebo první trilogie Spider-Man. Finance a zkušenosti z těchto úspěšných sérií umožnily vydavatelství Marvel založit si vlastní filmové studio Marvel Studios, které začalo natáčet vlastní filmy. Prvním byl Iron-Man v roce 2008, jeho úspěch umožnil vznik dalších filmů jako Thor či Captain America. Všechny tyto filmy byly navzájem propojeny, což umožnilo vzniknou týmovým setkáním jako Avengers, pro celý tento propracovaný vesmír vznikl název Marvel Cinematic Universe (MCU).

Protože ale některé filmové licence patří stále jiným studiím, nemohou se všechny nejznámější postavy Marvelu ve filmech potkat. Některé z nich se postupem času Marvelu vrátily (Daredevil, Ghost Rider, Punisher), na některé existují speciální spolupráce (Hulk, Spider-Man), stranou zůstávají dva populární týmy (Fantasic Four a X-Men), na které vlastní licenci jiné studio.

Tento přehled nabízí seznam všech filmů, které svým původem patří pod značku Marvel. Pokud vás zajímá pouze propojený vesmír, pokračujete na Marvel Cinematic Universe.Marvel filmy onlineRozšířené hledání


Podívej se na další filmy
Doporučte film

Doporuč mi film

Stačí se zaregistrovat či přihlásit přímo ze sociálních sítí, a my na základě tvých preferencí a tvých hodnocení vybereme v jednu chvíli jen jeden film.

TOPlist TOPlist TOPlist