Facebook pixel
Filmy z druhé světové války

Od Zachraňte vojína Ryana přes Schindlerův seznam až po Valkýru. Které válečné filmy z obodbí II. světové války jsou nejlepší?

Druhá světová válka je nejčastějším tématem válečných filmů, počty filmů jsou řádově vyšší než třeba o první světové válce ši dalších moderních válkách (Vietnam).

Válečné filmy podle skutečné události

Naprostá většina filmů o druhé světové válce je natočena podle skutečnosti, typicky zaměřená na nejslavnější bitvy a střety.

Filmy o koncentračních táborech

Hrůzostrašné prožitky z táborů smrti jsou často námětem filmů z druhé světové války. Mezi ty nejslavnější patří o holokaustu Život je krásný, Pianista, Chlapec v pruhovaném pyžamu, Sophiina volba, Ďáblova dílna, z poslední doby například Saulův syn a samozřejmě Schindlerův seznam.

České filmy o druhé světová válce

Druhá světová válka je námětem filmů po celém světě, často je tématem i českých filmů. Ty většinou sledují spíše menší lidské příběhy, jako je Musíme si pomáhat, Colette či Poslední vlak, nebojí se ale i větších historických událostí jako například Atentát, Lidice, Tobruk, Protektor nebo v poslední době Anthropoid.

Německé a ruské válečné filmy

Druhá světová válka je často tématem filmů také dvou hlavních soupeřecících stran. Mezi nejslavnější německé filmy o druhé světová válce patří Ponorka nebo Pád třetí říše o posledních dnech Adolfa Hitlera. Ruské a dříve sovětské válečné filmy se soustřeďují především na oslavu prožitých hrůz i hrdinských vítězství, typicky Stalingrad nebo z poslední doby Bretská pevnost.

Romantické válečné filmy

Ani ty největší válečné hrůzy ale neznamenají, že nemůže být čas na lásku, která se dosti často stává hlavním tématem romantických válečných filmů, kde samotná válka hraje až druhou roli. Nejslavnějším filmem je bezesporu před sedmdesát let stará Casablanca, ale najdeme zde i nové filmy jako Pokání, noví Spojenci či české Želary.

Humor a druhá světová válka

Že II. světová válka nemusí být vždy jen náročné téma svědčí i několik filmů odlehčenějšího tématu, kam patří například francouzská série Kam se podělá sedmá rota? a nebo do jisté míry i populární Hanebný pancharti od Quentina Tarantina.Filmy z druhé světové války online


Der Untergang

Pád Třetí říše  83
Pearl Harbor

Pearl Harbor  60
Das Boot

Ponorka  84
The Pianist

Pianista  85
The Counterfeiters

Ďáblova dílna  76
The Last Train

Poslední vlak  66
Captain Corelli's Mandolin

Mandolína kapitána Corellih...  59

Rozšířené hledání


Podívej se na další filmy
Doporučte film

Doporuč mi film

Stačí se zaregistrovat či přihlásit přímo ze sociálních sítí, a my na základě tvých preferencí a tvých hodnocení vybereme v jednu chvíli jen jeden film.

TOPlist TOPlist TOPlist