FB pixel

Hlavní čísla

20519

titulů

30

půjčoven
 

16086

filmů

2303

seriálů

2055

dokumentů


Půjčovny

Měřeno pouze čistým počtem titulů, mají iTunes obrovský náskok přede všemi, obsahují totiž skoro 4 tisíce titulů. U druhý Google Play má skoro o 1500 méně, přes 1000 titulů se dostane zhruba polovina půjčoven. Ale podívejme se na i jiným měřítkem a to kolik titulů má českou podporu (dabing nebo titulky), tady už je situace úplně jiná a v absolutních počtech vedou původní české půjčovny jako Voyo nebo Banaxi. Naopak Netflix nemá podporu skoro žádnou a i vedoucí dvojice dosáhne jen lehce nad tisícovku.Žánry

Nejpočetnějším žánrem mezi tituly je drama. To je celkem očekáváné, protože do této škatulky dokáže spadnout prakticky každý druhý film. A každý první je potom komedie.

Protože bereme žánry z databáze TMDB, standardně jsou filmy oklíčované tak, že jich může mít jeden film hned několik (Hvězdné války jsou potom akční, sci-fi, fantasy a dobrodružné). Na Filmtoro se postupně snažíme, aby každý film měl pouze jeden hlavní žánr a mohli jste si tak lépe vybírat, nicméně pro tento přehled jsme použili veškeré vazby.

Platí, že prostý součet čísel nemůže dát celkové číslo titulů, protože jeden titul může mít několik žánrů a nebo také žádný.

Stáří filmu

Servírují nám půjčovny staré filmy nebo nové? Čísla mluví jasně, převažuje nabídka z posledních 10 až 15 let, dokonce i rok 2016 už je úspěšnější než cokoliv před rokem 2003. Pak už nabídka padá a z šedesátých, sedmdesátých nebo osmdesátých let už je jen několik malých desítek za každý rok. Nabídku přes rokem 1950 už jsme ani nezahrnuli, jedná se řádově o 30 kusů.

Země

Nejvíce titulů pochází z USA, těch, které máme označené nějakou zemí (nemusí to být všechny), je to skoro polovina. Hollywood je tak největší zásobárnou pro naše půjčovny a pokud k tomu ještě připočteme Velkou Británii či Německo, dominance anglosaských zemí je skoro třičtvrtinová.

Vedle českých (či československých abychom byli spravedliví) titulů má také pěkné zastoupení Francie, Itálie či Španělsko.

Naopak nedostává se nám moc severských, východoevropských či asijských filmů.Kvalita filmu

Jak ještě jinak posoudit kvalitu filmu než tím, že se podíváme jaká je jeho průměrné hodnocení? Vzali jsme co nejvíce filmů a porovnali s tím, jaké hodnocení má na IMDB. Výsledek není moc překvapivý, připomíná klasickou křivku. S tím, že nejvíce je logicky těch "průměrných" filmů. Cokoliv pod 50% na IMDb už zavání zklamáním, ale takových filmů či seriálů bychom v nabídce pár stovek napočítali.

Další zajímavá čísla

15445

titulů je dostupné ve vysoké (HD) video kvalitě

17606

titulů je dostupné ve standardní (SD) video kvalitě
 

11861

titulů je možné si půjčit formou předplatného

10708

titulů je možné si koupit natrvalo

1253

titulů je možné si přehrát zdarma

Sdílejte tuto infografiku

Líbí se vám tento přehled? Můžete ho sdílet na svých oblíbených sociálních sítích.

TOPlist TOPlist TOPlist