Facebook pixel
Marvel Cinematic Universe

Marvel Cinematic Universe

18 filmů online (25 celkem)

Všechny filmy a seriály, které natáčí od roku 2008 vydavatelství Marvel pod svojí značkou, dostaly názvem Marvel Cinematic Universe. Znamená to tedy, že i když v jednotlivých filmech nevystupují vždy stejní hrdinové, odehrávají se v jednom konkrétním prostředí, dějově na sebe navazují a postavy mohou mezi jednotlivými filmy procházet či se spojovat. Jedná se o v současnosti nejpropojenější filmový vesmír, který má svůj plán a rozvrh na dlouhou dobu dopředu.

Marvel filmy seznam

Marvel rozdělil svůj vesmír na jednotlivé fáze, které vždy sledují jednu velkou dějovou linii přes všechny filmy.

Marvel seriály seznam

Vedle filmů zahrnul do tohoto vesmíru také televizní seriály. V nich se vydal dvěma směry:

Marvel filmy pořadí

Jaká je chronologie Marvel filmů? Pokud s filmy MCU teprve začínáte a chcete dodržet časovou posloupnost, tady je (vyjma vybraných prologů a epiologů) doporučené správné pořadí:

Captain America: První Avenger, Agent Carter, Iron Man, Iron Man 2, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Avengers, Iron Man 3, Agents of Shield (sezóna 1), Thor: Temný svět, Captain America: Návrat prvního Avengera, Strážce Galaxie, Agents of Shield (sezóna 2), Daredevil (sezóna 1), Avengers 2, Ant-Man, Agents of Shield (sezóna 3), Jessica Jones, Daredevil (sezóna 2), Luke Cage, Doctor Strange, Captain America: Občanská válka, Agents of Shield (sezóna 4), Iron Fist

Marvel filmy

Do Marvel Cinematic Universe patří pouze filmy, na které má studio Marvel filmová práva. Zatím tam tedy nejdou počítat série jako X-Men nebo starší díly Spider-Mana. Proč? O tom píšeme v profilu vydavatelství Marvel.

Marvel Cinematic Universe filmy


Marvel Cinematic Universe herci a herečkyDalší série
Doporučte film

Doporuč mi film

Stačí se zaregistrovat či přihlásit přímo ze sociálních sítí, a my na základě tvých preferencí a tvých hodnocení vybereme v jednu chvíli jen jeden film.

TOPlist TOPlist TOPlist