FB pixel

Netflix vs HBO GO

Jak si stojí Netflix v porovnání s dalšími službami a konkurenty v Česku? Jeho největším konkurentem u nás je (a bude) HBO GO. V následující přehledu nabízíme jednoduché srovnání.

  • Výhodou HBO je možnost spojit si ho s nabídkou kabelových operátorů (UPC, O2), ale i možnost objednat samostatně. Velkou výhodou je cena (129 Kč) a také stoprocentní česká podpora. Nevýhodou HBO je omezenejší nabídka titulů, slabší technické parametry (pouze standardní kvalita obrazu a zvuku) či občas nefungující aplikace.
  • Výhodou Netflixu je množství titulů, perfektní technická kvalita, široká podporou zařízení a aplikací či stahování do offline režimu. Nevýhodou je stále nedostatečná česká podpora, občasné chyby v titulcích, zpoždění u přejatých seriálů a slabší nabídka původních filmů od Netflixu.


Netflix 4K filmy

Nabídka filmů a seriály v ultravysokém rozlišení obrazu (UHD, 4K) se na Netflixu postupně rozšiřuje, aktuálně jich najdete zhruba 500. Jejich seznam nabízíme v tomto přehledu. V naprosté většině se jedná o tituly, které Netflix sám produkuje či vlastní, pouze velmi výjimečně se jedná o pronajaté filmy a seriály.

Netflix v zahraničí

Nabídka Netflixu se liší v závislosti na tom, ve které zemi se registrujete. Pokud jste provedli registraci v Česku, s českou kartou, budete mít k dispozici českou nabídku. V případě vycestování do států Evropské Unie (Německo, Itálie, Španělsko, Francie atd) se vám bude vždy zobrazovat česká nabídka. Když opustíte hranici EU, bude se vám zobrazovat nabídka podle toho, jaká je v daném státě, tedy například v USA uvidíte americkou nabídku (ale s českými titulky). Jestliže se registrujete v zahraničí, ale chcete českou nabídku, budete muset poprosit buď kamaráda žijícího v Česku a nebo přesvědčit Netflix, že opravdu žijete v Česku. To můžete pomocí nástrojů na anonymní VPN a pak vložit českou kartu.

Netflix recenze

Jaké jsou zkušenosti uživatelů s Netflixem? Sesbírali jsme nejzajímavější postřehy proč byste Netflix měli či naopak neměli zvolit.

TOPlist TOPlist TOPlist