Jak si pustit The Grand Tour na Amazon Prime

Dnes odstartovala na Amazonu, ve které se vrací oblíbena trojice z Top Gear. Dobrou zprávou je, že k pořadu, alespoň minimálně k jeho prvnímu dílu, se dnes už dostaneme i my a to zdarma a legálně. Přinášíme základní shrnutí.

Co je Amazon Prime?
Jedná se o službu nákupního obra Amazon, která slouží především pro to, abyste mohli dostávat dopravu zboží zdarma a v přednostním čase. V rámci ceny umožňuje také přístup do úložiště fotek nebo do internetové videotéky. Vstup do registrace

Můžeme tuto službu využívat i v ČR?
Ano, službu jde objednat i z České republiky, s českou platební kartou. Nevztahuje se ale na nás dodávka zboží, pouze úložiště fotek a částečně také přístup do internetové videotéky.

Kolik služba stojí?
Lze jí objednat buď ročním předplatným (za 99 dolarů) a nebo jako měsíční předplatné za 8,99 dolarů (cca 200 Kč) nebo 8,99 euro (cca 230 Kč) nebo 7,99 liber (cca 250 Kč). Za měsíční předplatné dostanete přístup jen k videotéce.

Lze si službu vyzkoušet zdarma?
Ano, jde. Na stránce s registrací sice musíte vložit své kontaktní údaje (email) plus platební kartu, ale prvních 30 dní je zdarma. Pokud do 1 měsíce službu neprodloužíte, nic se vám nestrhne.

Jaké pořady ve videotéce jsou?
Je to trochu zmatečné, ale na Amazonu jsou vedle sebe dvě různé video-služby s dvěma různými nabídky. První je Amazon Video a dají se tam nakupovat či půjčovat nejnovější filmy či seriály (podobně jako například na Itunes či Google Play), v nabídce je v USA více než 40.000 titulů. Platí se za kus, ale u nás si jí nevyzkoušíte. Na rozdíl od druhé služby Amazon Prime Video (někdy také jako Amazon Instant Video), tu můžeme mít i u nás. Nachází se v ní spíše starší kusy (podobně jako na Netflixu) a pak samozřejmě kompletní origiální produkce, celkem v USA asi 10.000 titulů.

Jaké pořady tam jsou přístupné z ČR?
Nabídka pro nás je zatím velmi omezená a najdete tam jen něco přes 20 titulů. Patří tam také nejdůležitější původní seriál z produkce Amazon, The Man in the High Castle. Plus několik pohádek. Pilotní díly těchto seriálů si jde pustit zdarma a bez registrace včetně například The Man in the High Castle.

Mají pořady českou podporu? Nemají a zatím se nezdá, že by se to mělo zlepšit. Titulky ani dabing. Konkurenční Netflix ani po téměř roce v ČR v nabídce titulů prakticky nijak nezlepšil.

Bude se nabídka pro nás rozšiřovat a pokud ano, kdy?
Velmi pravděpodobně ano a to už zřejmě velmi brzo. Amazon podobně jako Netflix chystá celosvětovou expanzi a z dnešního velmi omezeného množství zemí, kde je videotéka Amazon Prime dostupná (USA, Velká Británie, Německo, Japonsko), by se měl rozšířit na více než 200 zemí. Konkrétní datum zatím nebylo stanoveno, mluví se o prosinci 2016.


Bude tam k dispozici The Grand Tour?
Pořad měl 18. listopadu premiéru a jeho první díly je dostupný i pro české diváky. Je třeba se registrovat a aktivovat alespoň zkušební dobu zdarma. Pořad nemá české titulky ani dabing, ale jinak k němu nejsou žádné omezení.2016   Filmové novinky   Tomáš Vyskočil

Líbil se ti tento článek? Nasdílej ho s přáteliKomentáře k článkuDalší články na podobné téma


Bude finále Hry o trůny v roce 2018 nebo 2019?

Bude finále Hry o trůny v roce 2018 nebo 2019?

včera   Filmové novinky

Do konce předposlední sedmé sezóny Game of Thrones zbývá po dnešním dílu už jen jedna epizoda a fanoušci budou nepochybně vyhlížet, jak boj o Železný trůn i osud Západozemě dopadne. I když se zatím pravidelně nová sezóna objevovala každý rok, pro tu poslední možná budeme počkat až roku 2019. Proč to tak je?Chce spoluzakladatel Netflixu změnit také kina?

Chce spoluzakladatel Netflixu změnit také kina?

před 6 dny   Filmové novinky

Ať už si myslíte o Netflixu cokoliv, jednu věc mu nelze upřít. Tím, že nabídl rychle dostupný kvalitní obsah za relativně levné předplatné, změnil způsob, jak sledujeme filmy a seriály online. Nyní se o podobný krok pokouší spoluzakladatel Netflixu také v kinech. Má šanci už několikrát pohřbený projekt MoviePass?Další televizní hráč chce vlastní půjčovnu, zmízí Archer či Taboo?

Další televizní hráč chce vlastní půjčovnu, zmízí Archer či Taboo?

před 8 dny   Filmové novinky

Po atomovce z minulého týdne, kdy Disney oznámil online rozchod s Netflixem, málem zapadla ještě jedna novinka, která se týka streamování. Svoji online půjčovnu chce spustit také menší televizní stanice FX, která produkuje seriál jako American Horor Story, Fargo nebo nejnověji Taboo. Znamená to, že tu máme další tříštění online trhu?

Doporučte film

Doporuč mi film

Stačí se zaregistrovat či přihlásit přímo ze sociálních sítí, a my na základě tvých preferencí a tvých hodnocení vybereme v jednu chvíli jen jeden film.

TOPlist TOPlist TOPlist