FB pixel TP pixel
Robbery
Robbery

Loupež

Robbery
Velká Británie | 1967 | Drama | Krimi drama | 110 minut

Britský film režiséra Petera Yatese je fiktivním zpracováním skutečné události, jedné z nejznámějších loupeží dvacátého století, která vstoupila do povědomí veřejnosti jako Velká vlaková loupež. 8. srpna 1963 přepadla skupina patnácti lupičů poštovní vlak z Glasgow do Londýna a během necelé půl hodi...

Britský film režiséra Petera Yatese je fiktivním zpracováním skutečné události, jedné z nejznámějších loupeží dvacátého století, která vstoupila do povědomí veřejnosti jako Velká vlaková loupež. 8. srpna 1963 přepadla skupina patnácti lupičů poštovní vlak z Glasgow do Londýna a během necelé půl hodiny si odnesla přes dva a půl milionu liber. O čtyři roky později si filmaři ze skutečného případu vypůjčili samotný průběh loupeže, který v ústřední sekvenci filmu sledujeme takřka v reálném čase krok za krokem, zatímco jednotlivé postavy jsou plodem scenáristické licence. Precizně vystavěný kriminální thriller sází při popisu pečlivých příprav akce, jejího provedení a následného policejního pátrání na vysokou míru realističnosti a autenticity. Vůdce lupičské bandy ztvárnil jeden z předních herců své generace Stanley Baker, který se na filmu podílel i produkčně. Pro Petera Yatese se snímek stal vstupenkou do Hollywoodu. Automobilová honička v jeho úvodní pasáži totiž udělala takový dojem na Stevea McQueena, že si Yatese osobně vyžádal jako režiséra připravovaného kriminálního thrilleru Bullittův případ (1968), který je dodnes považován za žánrovou klasiku, zejména díky proslulé automobilové honičce, jež je mnohými kritiky hodnocena jako nejlépe natočená automobilová akční scéna v historii kinematografie.

IMDb  69 % CSFD  76 %
Voyo
Drama na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Loupež online

Loupež online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Loupež obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Loupež, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Loupež postavy.

Stanley Baker
Stanley Baker
Paul Clifton
Joanna Pettet
Joanna Pettet
Kate Clifton
James Booth
James Booth
Inspector George Langdon
Frank Finlay
Frank Finlay
Robinson
Barry Foster
Barry Foster
Frank
William Marlowe
William Marlowe
Dave Aitken
Glynn Edwards
Glynn Edwards
Squad Chief
Robert Powell
Robert Powell
Deltic Train Guard
Peter Yates
Peter Yates
Režie

Loupež recenze a hodnocení

Ve filmu Loupež hrají Stanley Baker, Joanna Pettet, James Booth, Frank Finlay, Barry Foster, William Marlowe, George Sewell.

Film Loupež režíruje Peter Yates.

Film Loupež má 110 minut.

Film Loupež není zatím nikde online.

Film Loupež není zatím kde sledovat.