FB pixel TP pixel
Over Australia
Over Australia

Napříč Austrálií

Over Australia
Kanada | 2017 | Dokumentární seriály | Cestopis | 1 řad(a) | 2 epizod

Život se dokázal prosadit i v drsných podmínkách nejstaršího a nejsuššího kontinentu světa, v Austrálii. Velké předělové pohoří se táhne po celé délce Austrálie od severu k jihu. Vzniklo pohybem kontinentální desky a je bariérou zadržující vodu přicházející od východu. Vyprahlé vnitrozemí o rozloze ...

Život se dokázal prosadit i v drsných podmínkách nejstaršího a nejsuššího kontinentu světa, v Austrálii. Velké předělové pohoří se táhne po celé délce Austrálie od severu k jihu. Vzniklo pohybem kontinentální desky a je bariérou zadržující vodu přicházející od východu. Vyprahlé vnitrozemí o rozloze pět milionů km2 charakterizují rudé písečné duny, mulgové lesy, vyschlé přílivové oblasti, travnaté spinifexové pláně a deset pouští. Ve středu kontinentu stojí pískovcový monolit Uluru, jehož masa zasahuje 5 až 6 km pod zem. Čtyři sta kilometrů od Uluru ční MacDonnellovo pohoří staré 300 milionů let. Pískovec funguje jako houba, nasává vodu, svádí ji na úpatí a vytváří v horách zelené oázy. Na východě země leží Channel Country, starodávná záplavová oblast s vyschlými říčními koryty, kde přežití v období sucha vyžaduje dávku kreativity. Před sto miliony lety tu bylo mělké vnitrozemní moře, později se vypařilo a zanechalo po sobě železo a další minerály. Někdy deště naplní dávná koryta řek. Několik z nich ústí do solného Eyreova jezera, které se rozkládá v nejnižším bodu Austrálie, patnáct metrů pod hladinou moře. A jak si s extrémními podmínkami poradila různá zvířata?

IMDb  80 %

Napříč Austrálií online

Sledovat Napříč Austrálií online můžeš na Prima Videopůjčovna. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Napříč Austrálií online, zda je ke stažení a zda má Napříč Austrálií dabing nebo titulky.

Prima Videopůjčovna
Prima Videopůjčovna
český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 19. 8. 2021
Cena nezjištěna

Napříč Austrálií recenze a hodnocení

V seriálu Napříč Austrálií hrají .

Seriál Napříč Austrálií můžete vidět na Prima Videopůjčovna.

Seriál Napříč Austrálií je online na Prima Videopůjčovna, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.