FB pixel

Slavnosti sněženek (Kersko)

Hrabalovo slavné dílo, které na filmové plátno převedl jeho dvorní režisér Jiří Menzel, zaujme svou petickou krásou, nechybí v něm ani legendární vtipné scény a hlášky. V osadě Kersko se pak navíc na plátně objevují legendy československé kinematografie Rudolf Hrušínský, Petr Čepek či Jaromír Hanzlík, které v několika rolích doplňují i členové Divadla Járy Cimrmana.

Slunce, seno… (Hoštice)

Roku 1983 natočil režisér Troška první epizodu svého životního díla, jež se, stejně jako další dva díly odehrávala v jihočeských Hošticích. I přes klesající kvalitu dalších dílů se Troškovo opus magnum v našich zeměpisných končinách stalo kultem a dočkalo se nespočtu repríz.

Vesničko má středisková (Křečovice, Osečany)

Nezmínit v našem žebříčku další Menzelovo dílo, tentokráte natočené podle scénáře Zdeňka Svěráka, by byl vskutku hřích. Jednu z nejlepších československých komedií, která získala i nominaci na Oscara, citují fanoušci dodnes. Tak šup šup do Křečovic a připomeňte si ta nejdůležitější místa, na kterých se Pávek, Otík a další promenádovali.

Na samotě u lesa (Radešice)

Jeden z nejlepších snímků autorské dvojice Smoljak/Svěrák sleduje rodinu Lavičkových a jejich eskapády na samotě s dědou Komárkem. Samotná samota se natočila v Radešicích, zbytek včetně návštěvy manželů Zvonových ve mlýně pak v blízkých obcích Svatý Jan a Petrovice.

Cesta z města/Z města cesta/Cesta do lesa (Stvoliny, Manětín, Štichovice, Žlutice)

Neoficiální trilogie bohémského režiséra Tomáše Vorla se natáčela na různých místech, přesto však patří mezi vrcholy tvorby slavného tvůrce z Divadla Sklep. Krásný příběh Cesta z města byl o rok později doplněn dokumentem Z města cesta, načež si Vorel dal od tohoto tématu pauzu a vrátil se k němu až v roce 2012 Cestou do lesa, ve které si pohrál s několika krásnými dějovými linkami a vykouzlil další pěkný zážitek. Na letošek sice Vorel ohlásil pokračování Cesta domů, nakonec jej však odsunul na později.

Pod jezevčí skálou/Na pytlácké stezce/Za trnkovým keřem (Horská Kvilda)

Trilogie, ve které naplno zazářila dětská hvězda Tomáše Holého, byla natáčena v krásném horském prostředí Šumavy. Příhody městského chlapce, který dorazí za svým mrzutým dědečkem, zdejším hajným, zaznamenaly dobré recenze i divácké přijetí a dodnes patří mezi oblíbené stálice tuzemské tvorby.

Bezva ženská na krku (Dolní Kralovice)

V poslední době patří příběh krásné učitelky Elišky, která prchá před nevěrným manželem do Dolních Kralovic v Benešovském okrese, mezi lepší české pokusy o romantickou komedii. Film, ve kterém zazářila Petra Hřebíčková se dočkal vesměs pozitivních ohlasů a potvrdil čuch Jiřího Vejdělka na tuzemský hit.

Hastrman (pod Vlhoští)

Letošní režisérský debut Ondřeje Havelky, který vypráví o významném šlechtici, který je ve skutečnosti Hastrman, ctil knižní předlohu Miloše Urbana, proto byl natočen na Kokořínsku, konkrétně pod vrchem Vlhošť. Pokud chcete navštívit místo, kde charismatický Karel Dobrý natáčel úspěšnou novinku, navštivte obec Holany.

Je třeba zabít Sekala (Varvažov)

Jeden z nejlepších filmů porevoluční kinematografie se natáčel v obci Varvažov, jež však představovala moravské Lakotice. Za rok 1998 si pak jeho tvůrci odnesli Českého lva za nejlepší film, v čemž je napodobila i většina hereckého obsazení. V něm měl původně figurovat i Rakušan Klaus Maria Brandauer, rozpočet však nakonec na hvězdu jeho formátu nestačil. Velká škoda, třeba by právě jeho účast pomohla snímku dostat se do nejužšího boje o Oscara.

Starci na chmelu (Lounky)

Rychmanův muzikál z chmelařského prostředí obce Lounky u Roudnice nad Labem v Litoměřickém okrese se v průběhu let stal legendou. Romantický příběh v hlavní roli s Vladimírem Pucholtem, který posloužil i jako odrazový můstek pro kariéru zpěváka Josefa Laufera, uspěl na domácí půdě a před tragickým rokem 1968 byl promítán i v zahraničí. Dodnes je často vzpomínaným kultem a navázat se naň pokusil i předloňský Muzikál aneb Cesty ke štěstí.

10 filmů o nej místech, kam dojede tento vlak  |  Kampaň  |   |  288 přečtení

Ondřej Novotný

Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.


Komentáře k článku 10 filmů o nej místech, kam dojede tento vlak

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 filmů o nej místech, kam dojede tento vlak

Kampaň  |  2018

10 filmů, které nesmíte sledovat v letadle

Chystáte se na dovolenou a máte před sebou let, ve kterém vás aerolinky obdarují obrazovkou s našlapanou filmotékou? To se máte. Jen se během letu proboha nedívejte na následující filmy, které by vám cestu mezi oblaky zkazily víc než vydatné turbulence. číst více

Kampaň  |  2018

10 filmů na čekání, než přijede další vlak

Kdokoliv někdy jel po české železnici ví, že cesta se mnohdy může pěkně protáhnout. Protože zpoždění a čekání na vlak může být někdy opravdu nekonečné, vybrali jsme pro vás ty nejdelší filmy, na které jsme si vzpomněli. číst více

Kampaň  |  2018

10 filmů, které musíte vidět, než umřete

Sedíte v ordinaci lékaře a čekáte špatné zprávy? Přešla vás chuť na život a hledáte důvod, proč dál pokračovat? Nezoufejte ještě. Máme pro deset inspirativních fimů, které vám pomohou ať už máte špatný den, měsíc či rok. číst více

Kampaň  |  2018

10 filmů o úspěšných, co přestali studovat

Vzdělání = úspěch. Kéž by to vždy platilo. V následující desítce filmů se podíváme na filmy, často založené na skutečných příbězích, kde k úspěchu - nebo alespoň ke štěstí - přišli i lidé, kteří střední či vysokou školu vůbec nedodělali. číst více

Kampaň  |  2018

10 seriálů na koukání během cesty tramvají

Trávíte spoustu času popojížděním v tramvajích? Jezdíme do prací a škol, na schůzky, na rande či prostě jen vyřídit papírování. Co ale s proježděným časem? Víme hned o několika seriálech, které vás v MHD královsky zabaví. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist