FB pixel TP pixel
Last Stand of the 300
Last Stand of the 300

300 Sparťanů

Last Stand of the 300
USA | 2007 | Dokumenty | Staré Řecko | 90 minut

Na vrcholu řecko-perských válek vedl král Persie Xerxes největší armádu, jaká kdy byla sestavena po dobu dobývání Řecka. Leonidas - spartský král, spolu se třemi stovkami bojovníků a několika tisíci Řeků čekal na jeho vojska, která čítala přes 300 tisíc mužů, v úžině u Thermopyl. Sparťané a jejich s...

Na vrcholu řecko-perských válek vedl král Persie Xerxes největší armádu, jaká kdy byla sestavena po dobu dobývání Řecka. Leonidas - spartský král, spolu se třemi stovkami bojovníků a několika tisíci Řeků čekal na jeho vojska, která čítala přes 300 tisíc mužů, v úžině u Thermopyl. Sparťané a jejich spojenci čekali na svého nepřítele v úzkém průsmyku sedm dní a nocí. Těžce vyzbrojená perská armáda nebyla schopna na tak malém prostoru vůbec manévrovat. Sparťané a jejich spojenci bojovali, dokud nebyl poslední nepřítel mrtvý. Hrdinství těch, kteří bojovali a nakonec zemřeli, pomohlo určit směr západní civilizace a dalo řeckým městským státům čas sestavit armádu schopnou vzdorovat Peršanům. Jejich taktika je dodnes vyučována na vojenských akademiích po celém světě. Je uváděna jako dokonalý příklad správně zvolené strategie, která zabezpečila vítězství nad nesrovnatelně silnějším protivníkem.

IMDb  75 % CSFD  82 %
Voyo
Dokumenty na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

300 Sparťanů online

300 Sparťanů online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

300 Sparťanů obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu 300 Sparťanů, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu 300 Sparťanů postavy.

Brian Danner
Brian Danner
King Leonidas
Orion Barnes
Orion Barnes
Themistocles
Erin Bennett
Erin Bennett
Leonidas' Mother

300 Sparťanů recenze a hodnocení