FB pixel TP pixel
Alfie
Alfie

Alfie

Alfie
Velká Británie | 1966 | Alfie | Komedie | Dramedy | 114 minut

Alfiemu leží všechny ženy u nohou. Tento sebevědomý londýnský světák o sobě nepochybuje a život prokoukl už dávno. Řídí se jednoduchou hedonistickou filozofií, o niž se neváhá podělit přímo s divákem. Když člověk něco chce, má si to vzít a city nehrají žádnou roli. Jeho život se má však brzy zkompli...

Alfiemu leží všechny ženy u nohou. Tento sebevědomý londýnský světák o sobě nepochybuje a život prokoukl už dávno. Řídí se jednoduchou hedonistickou filozofií, o niž se neváhá podělit přímo s divákem. Když člověk něco chce, má si to vzít a city nehrají žádnou roli. Jeho život se má však brzy zkomplikovat. Jedna z jeho přítelkyň čeká dítě a nehodlá se ho vzdát. Alfieho bezbřehý pragmatismus získává první trhlinu. Snímek režiséra Lewise Gilberta vznikl podle divadelní hry Billa Naughtona, který je také autorem scénáře. Film je svižně natočenou studií člověka, který v mnohém ztělesňuje uvolněného ducha nastupujících 60. let. Jeho amorální hrdina není zlý a rozhodně nechce nikomu ublížit, jenom si vůbec neuvědomuje, jakou citovou spoušť za sebou ve své honbě za požitky nechává. Snímek stojí a padá s hereckým výkonem Michaela Cainea, jehož role Alfieho katapultovala mezi herecké hvězdy první velikosti. Vedle nominace za nejlepší mužský herecký výkon se film dočkal oscarové nominace v dalších čtyřech kategoriích, získal Zvláštní cenu poroty v Cannes a prestižní Zlatý glóbus za nejlepší anglicky mluvený zahraniční film. V roce 2006 vznikl jeho remake, u nás známý pod názvem Zlatíčko, s Judem Lawem v hlavní roli.

Hrají: Michael Caine, Shelley Winters, Millicent Martin, Julia Foster, Jane Asher, Shirley Anne Field, Vivien Merchant, Eleanor Bron, Denholm Elliott, Alfie Bass, Graham Stark

Režie: Lewis Gilbert

Alfie online

Sledovat Alfie online můžeš na SkyShowtime. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Alfie online, zda je ke stažení a zda má Alfie dabing nebo titulky.

SkyShowtime
SkyShowtime
původní znění | české titulky | | HD kvalita | od 17. 8. 2023
Předplatné za 179 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Alfie recenze a hodnocení

Ve filmu Alfie hrají Michael Caine, Shelley Winters, Millicent Martin, Julia Foster, Jane Asher, Shirley Anne Field, Vivien Merchant, Eleanor Bron, Denholm Elliott, Alfie Bass, Graham Stark.

Film Alfie režíruje Lewis Gilbert.

Film Alfie má 114 minut.

Film Alfie můžete vidět na SkyShowtime.

Film Alfie je online na SkyShowtime, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.