FB pixel TP pixel
Anatomie zrady
Anatomie zrady

Anatomie zrady

Anatomie zrady
Česko | 2020 | Drama seriály | Politika | 83 minut | 1 řad(a) | 2 epizod

Dvoudílný historický film se věnuje nejdramatičtějšímu období ze života plukovníka Emanuela Moravce - vlastence, který se stal symbolem české kolaborace s nacisty. Emanuel Moravec (1893–1945) byl jednou z nejrozporuplnějších osobností moderních domácích dějin. Pozornost si získal jako přední český p...

Dvoudílný historický film se věnuje nejdramatičtějšímu období ze života plukovníka Emanuela Moravce - vlastence, který se stal symbolem české kolaborace s nacisty. Emanuel Moravec (1893–1945) byl jednou z nejrozporuplnějších osobností moderních domácích dějin. Pozornost si získal jako přední český politik a voják z povolání, teoretik válečnictví a ceněný publicista. Coby horlivý vlastenec bojoval v československých legiích... První část televizního filmu zastihuje Moravce na sklonku období první republiky, kdy se hlásí k ideálům prezidenta T. G. Masaryka. Patří do nejužšího okruhu kolem prezidenta Beneše. Prosazuje ozbrojený odpor proti nacistickému Německu. Mnichovská dohoda je pro něj takovým zklamáním, že začne otevřeně kritizovat Benešovu vládu. Vinou svých radikálních postojů přijde Moravec o dosavadní silnou ekonomickou pozici. Krach svého životního konceptu nese těžce – a pak se objevuje nabídka spolupráce s německými okupanty... Druhá část vyprávění zastihuje Moravce po krachu jeho životního konceptu, poté, co přijal nabídku spolupráce s německými okupanty. Bývalý horlivý vlastenec se nyní přimyká k novým ideálům. Stává se jedním z nejhorlivějších představitelů české kolaborace s nacistickým okupačním režimem. Hitlerovu politiku a ideologii fašismu propaguje tvořivě a oddaně. Teprve postupně si ve své zaslepenosti uvědomuje, kam ho jeho ambice a touha po moci přivedly... Dvoudílný televizní film vznikl podle námětu a scénáře zkušené autorské dvojice Lucie a Josefa Konášových, režisérem je Biser A. Arichtev. Projekt vznikl v koprodukci České televize (TPS Aleny Müllerové) a společnosti Rolling Media. Producentem je Vítězslav Jandák ml. – syn populárního herce Vítězslava Jandáka, který si ve snímku zahrál menší roli. V hlavní roli se objeví slovenský herec Marián Labuda ml., který i fyzicky odpovídá svému historickému předobrazu – Emanuelu Moravcovi. I další postavy ve filmu si zahráli známí herci: partu hrdinova morálně neústupného přítele z legií se ujal Ondřej Vetchý, roli jeho kamaráda, redaktora Lidových novin, si zahrál Ondřej Malý a hrdinovu manželku hraje R. Poláková, náročnou roli jeho mladičké milenky Jolany autoři svěřili talentované Daně Droppové. V roli prezidenta Beneše exceluje Viktor Preiss, zatímco prezidenta Háchu ztvárnil Milan Kňažko.

CSFD  76 %

Anatomie zrady online

Sledovat Anatomie zrady online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Anatomie zrady online, zda je ke stažení a zda má Anatomie zrady dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
od 30. 4. 2020
Zdarma

Anatomie zrady obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Anatomie zrady, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Anatomie zrady postavy.

Marián Labuda
Marián Labuda
Emanuel Moravec
Viktor Preiss
Viktor Preiss
Eduard Beneš
Ondřej Vetchý
Ondřej Vetchý
plk. Jaroslav Hrbek
André Hennicke
André Hennicke
Karl Hermann Frank
Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
Walter Gretzki
Ondřej Malý
Ondřej Malý
Antonín Pešl
Jiří Vyorálek
Jiří Vyorálek
Jan Rys-Rozsévač
Oskar Hes
Oskar Hes
Jurij Moravec

Anatomie zrady recenze a hodnocení