FB pixel TP pixel
The English Patient
The English Patient

Anglický pacient

The English Patient
USA | 1996 | Romantické filmy | Zakázaná láska | 162 minut

Zdravotní sestra Hana (Juliette Binoche) pečuje v pobořené vile kdesi v Itálii, dobývané americkou armádou, o neznámého vojáka s těžkými popáleninami (Ralph Fiennes). Pacient postupně odhaluje svou identitu, na kterou se kvůli tíživému pocitu viny snaží zapomenout. Vášnivé vzplanutí ke vdané Kathari...

Zdravotní sestra Hana (Juliette Binoche) pečuje v pobořené vile kdesi v Itálii, dobývané americkou armádou, o neznámého vojáka s těžkými popáleninami (Ralph Fiennes). Pacient postupně odhaluje svou identitu, na kterou se kvůli tíživému pocitu viny snaží zapomenout. Vášnivé vzplanutí ke vdané Katharine (Kristin Scott Thomas) za války v severní Africe vedlo kartografa Almásyho od zrady ke zradě. Omluvou mu snad byla jen jeho posedlost a po letecké nehodě v poušti úporná snaha o záchranu Katharinina života. Přes Almásyho nadlidské úsilí však Katharine zemřela. Výčitky zohaveného pacienta prohlubuje náhodné setkání s novinářem Caravaggiem (Willem Dafoe), kterého udal Němcům. Tragickou atmosféru rámuje tragický konec rodícího se vztahu Hany a sikhského ženisty Kipa.

IMDb  74 %

Anglický pacient online

Sledovat Anglický pacient online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Anglický pacient online, zda je ke stažení a zda má Anglický pacient dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
anglické titulky | český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 10. 11. 2021
Cena nezjištěna

Anglický pacient obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Anglický pacient, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Anglický pacient postavy.

Anglický pacient novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Anglický pacient, které najdeš na našem webu.

15 nejlepších romantických filmů na HBO GO (nejen) na Valentýna
15 nejlepších romantických filmů na HBO GO (nejen) na Valentýna
13.02.2020 14:00:00 | Tipy na film

Chystáte se slavit Sv. Valentýna, ale máte jen předplatné HBO GO? To vůbec nevadí. Zrovna na HBO se dá najít spousta novějších i starších filmů, které jsou pro romantické tokání na gauči jako dělané. Vybrali jsme pro vás patnáctku toho nejlepšího.

Anglický pacient zajímavosti

Rozpočet
27 000 000 $
Celosvětové tržby
231 976 425 $
Tržby v USA
78 676 425 $
Tržby v českých kinech
7 742 488 Kč
Návštěvnost v českých kinech
153 736 diváků
Počet Oscarů
9 vítězství, 12 nominací

Anglický pacient recenze a hodnocení

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro
02.04.2017 20:30:23

Ve filmu Anglický pacient hrají Ralph Fiennes, Juliette Binoche, Willem Dafoe, Kristin Scott Thomas, Naveen Andrews, Colin Firth, Julian Wadham.

Film Anglický pacient režíruje Anthony Minghella.

Film Anglický pacient má 162 minut.

Film Anglický pacient měl rozpočet 27 000 000 $.

Film Anglický pacient vidělo v českých kinech 153 736 diváků.

Film Anglický pacient můžete vidět na iTunes.

Film Anglický pacient je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.