FB pixel TP pixel
Anna Karenina
Anna Karenina

Anna Kareninová

Anna Karenina
USA | 1997 | Romantické filmy | Doják | 108 minut

Hrdinka, která dokáže všechno obětovat pro svou lásku – to je neustále přitažlivé téma a také důvod, proč se k románu Anna Karenina filmaři stále vracejí. K převedení téměř devíti set stránkového románu o osudu třech urozených rodin na filmové plátno se v minulosti nechali zlákat například režiséři ...

Hrdinka, která dokáže všechno obětovat pro svou lásku – to je neustále přitažlivé téma a také důvod, proč se k románu Anna Karenina filmaři stále vracejí. K převedení téměř devíti set stránkového románu o osudu třech urozených rodin na filmové plátno se v minulosti nechali zlákat například režiséři Clarence Brown (v roce 1935), Julien Duvivier (1948) či Alexandr Zarchy (1967). Ke konci 90. let se výpravné historické adaptace chopil anglický scenárista a režisér Bernard Rose a rozhodl se natáčet přímo v petrohradských palácích... Příběh začíná v roce 1880. Uzavřený, avšak laskavý statkář Konstantin Levin se v Moskvě uchází o ruku princezny Kitty Ščerbacké, kterou chce odvést na své panství. Její srdce však získává švihácký carský důstojník, hrabě Vronský. Zklamaný Levin se sice vrací domů, ale zamilovaná Kitty se ze svého vztahu dlouho neraduje. Lehkovážný Vronský se na plese zbláznil do provdané Anny Kareninové, které také není zcela lhostejný. Jejich vztah nutně čeká odsouzení ruskou aristokratickou společností… Režisér svěřil ztvárnění role Anny Kareninové francouzské herečce Sophii Marceauové a lehkovážného, smyslného hraběte Vronského zosobnil Sean Bean. V úloze těžkopádného venkovského šlechtice Levina a vypravěče celého příběhu se představil Alfred Molina, jehož postava je osudem i naturelem velmi blízká samotnému autorovi předlohy, Lvu Nikolajeviči Tolstému.

IMDb  64 % CSFD  67 %
Voyo
Romantické filmy na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Anna Kareninová online

Anna Kareninová online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Anna Kareninová obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Anna Kareninová, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Anna Kareninová postavy.

Sophie Marceau
Sophie Marceau
Anna Karenina
Sean Bean
Sean Bean
Vronsky
Mia Kirshner
Mia Kirshner
Kitty
James Fox
James Fox
Karenin
Fiona Shaw
Fiona Shaw
Lydia
Danny Huston
Danny Huston
Stiva
Phyllida Law
Phyllida Law
Vronskaya
David Schofield
David Schofield
Nikolai
Bernard Rose
Bernard Rose
Režie

Anna Kareninová recenze a hodnocení

Ve filmu Anna Kareninová hrají Sophie Marceau, Sean Bean, Alfred Molina, Mia Kirshner, James Fox, Fiona Shaw, Danny Huston.

Film Anna Kareninová režíruje Bernard Rose.

Film Anna Kareninová má 108 minut.

Film Anna Kareninová není zatím nikde online.

Film Anna Kareninová není zatím kde sledovat.