FB pixel TP pixel
Long Live the Republic
Long Live the Republic

Ať žije republika

Long Live the Republic
Česko | 1965 | Drama | Druhá světová válka | 134 minut

Trpká mozaika líčí konec druhé světové války na moravském venkově očima malého kluka. Olin má od svého otce za úkol převést do bezpečí jejich kobylu. Tu mu seberou ustupující němečtí vojáci a hrdina se začne obávat otcova hněvu. Potká se i s přicházejícími Rusy... Jednoduchou zápletku obestírá předi...

Trpká mozaika líčí konec druhé světové války na moravském venkově očima malého kluka. Olin má od svého otce za úkol převést do bezpečí jejich kobylu. Tu mu seberou ustupující němečtí vojáci a hrdina se začne obávat otcova hněvu. Potká se i s přicházejícími Rusy... Jednoduchou zápletku obestírá předivo vzpomínek, představ a snů. Lyrické i syrové obrazy ukazují ústrky, jež Olin zažívá od svých vrstevníků, jeho nevraživost vůči surovému otci i jeho lásku k matce. Úvaha o pokřivené české mentalitě se objevuje hlavně ve finále, kde venkované doženou k sebevraždě údajného kolaboranta. V jiné přízračné scéně Olin uvidí své rodiče s nakradeným majetkem... Film byl také uváděn jako "Já a Julina a konec veliké války"

IMDb  69 % CSFD  81 %

Ať žije republika online

Sledovat Ať žije republika online můžeš na Česká filmová klasika, Starmax, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Ať žije republika online, zda je ke stažení a zda má Ať žije republika dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 22. 1. 2021
Předplatné za 159 Kč
Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
od 7. 6. 2020
Zdarma
Starmax
Starmax
od 29. 7. 2022
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Ať žije republika obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Ať žije republika, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Ať žije republika postavy.

Ať žije republika recenze a hodnocení

Ve filmu Ať žije republika hrají .

Film Ať žije republika režíruje Karel Kachyňa.

Film Ať žije republika má 134 minut.

Film Ať žije republika můžete vidět na Česká filmová klasika, Starmax, Voyo.

Film Ať žije republika je online na Česká filmová klasika, Starmax, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.