FB pixel TP pixel
Grandmother
Grandmother

Babička

Grandmother
Česko | 1940 | Drama | Rodinné vztahy

Proškovy děti netrpělivě očekávají příjezd své babičky na Staré bělidlo. Po selsku ustrojená žena si je hned získá laskavostí a moudrostí. Stejně snadno naváže vztah se sousedy, kteří se jí záhy začnou svěřovat se svými bolestmi. Nejvíce starou ženu dojme příběh šílené Viktorky, jež se jako dívka za...

Proškovy děti netrpělivě očekávají příjezd své babičky na Staré bělidlo. Po selsku ustrojená žena si je hned získá laskavostí a moudrostí. Stejně snadno naváže vztah se sousedy, kteří se jí záhy začnou svěřovat se svými bolestmi. Nejvíce starou ženu dojme příběh šílené Viktorky, jež se jako dívka zamilovala do myslivce, odešla s ním a snad šťastně žila. Muž však na vojně padl a ona se vrátila do rodné vsi. Nedokázala už ale žít mezi lidmi, bloudila po lesích, až ji jednou za bouřky zabil padající strom. Této nešťastnici už babička nemohla pomoci. Je tu však Kristla a její Jakub, který má odejít na čtrnáct let na vojnu, a pak kněžnina schovanka Hortensie, která se trápí pro lásku k malíři. Když si babička získá náklonnost paní kněžny, přimluví se za mladé dvojice a také získá místo pro chudáka Kudrnu...

Hrají: Terezie Brzková, Světla Svozilová, Karel Tresnák, Nataša Tanská, Jirí Papez, Jan Krchnavý, Jitka Dusková

Režie: František Čáp

IMDb  68 % Kinobox  74 %

Babička online

Sledovat Babička online můžeš na iVysílání, Prima Plus. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Babička online, zda je ke stažení a zda má Babička dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
české titulky | od 7. 12. 2023
Zdarma
Prima Plus
Prima Plus
od 13. 10. 2021
Předplatné za 99 Kč (HD s reklamou) nebo 149 Kč (HD bez reklam)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Babička zajímavosti

Návštěvnost v českých kinech
1 278 814 diváků

Babička recenze a hodnocení

Ve filmu Babička hrají Terezie Brzková, Světla Svozilová, Karel Tresnák, Nataša Tanská, Jirí Papez, Jan Krchnavý, Jitka Dusková.

Film Babička režíruje František Čáp.

Film Babička vidělo v českých kinech 1 278 814 diváků.

Film Babička můžete vidět na iVysílání, Prima Plus.

Film Babička je online na iVysílání, Prima Plus, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.