FB pixel TP pixel
Boxcar Bertha
Boxcar Bertha

Bertha z dobytčáku

Boxcar Bertha
USA | 1972 | Krimi filmy | Road Trip | 92 minut

Amerika byla ve 30. letech svobodnou zemí. Jen Bertha (Barbara Hershey) byla ještě o něco svobodnější. Skutečný příběh Berthy Thompsonové z Arkansasu, která si kvůli cestování v železničních vagónech pro dobytek vysloužila přezdívku Bertha z dobytčáku. Široké srdce mladé Berthy je navzdory nelehkému...

Amerika byla ve 30. letech svobodnou zemí. Jen Bertha (Barbara Hershey) byla ještě o něco svobodnější. Skutečný příběh Berthy Thompsonové z Arkansasu, která si kvůli cestování v železničních vagónech pro dobytek vysloužila přezdívku Bertha z dobytčáku. Široké srdce mladé Berthy je navzdory nelehkému životu v době hospodářské krize 30. let plné krásných ideálů. Zamiluje se do Big Billa Shellyho (David Carradine) a společně chtějí bojovat proti nepravostem páchaným železniční společností. Jejich boj za spravedlnost se však náhle promění v otevřenou rebelii. Stane se z nich neporazitelná zločinecká dvojka, o níž kolují legendy po celém americkém Jihu. Jsou známí nejen vášnivou láskou, ale i násilnostmi. Nemilosrdně se vyrovnají s každým, kdo se jim při přepadávání a rabování postaví do cesty. Život na útěku však připraví řadu nástrah jejich lásce i osudu. Druhý celovečerní film Martina Scorseseho vznikl v nízkorozpočtové produkci nezávislého producenta Rogera Cormana, v jehož dílně dostali příležitost k debutu mnozí režiséři tzv. nového Hollywoodu. Snímek Bertha z dobytčáku je inspirovaná autobiografií Thompsonové nazvané "Sisters of the Road" a legendou o slavných milencích na cestě zločinu Bonnie Parkerové a Clydeu Barrowovi. Autentickým zachycením dobové atmosféry a postav se Scorsesemu podařilo obohatit příběh i o výrazný sociální rozměr.

Hrají: Barbara Hershey, Barry Primus, Bernie Casey, John Carradine, Victor Argo

Režie: Martin Scorsese

IMDb  61 % Kinobox  60 %

Bertha z dobytčáku online

Sledovat Bertha z dobytčáku online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Bertha z dobytčáku online, zda je ke stažení a zda má Bertha z dobytčáku dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
anglické titulky | původní znění | HD kvalita | SD kvalita | od 9. 11. 2018
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 99 Kč nebo 149 Kč (HD)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Bertha z dobytčáku recenze a hodnocení

Ve filmu Bertha z dobytčáku hrají Barbara Hershey, Barry Primus, Bernie Casey, John Carradine, Victor Argo.

Film Bertha z dobytčáku režíruje Martin Scorsese.

Film Bertha z dobytčáku má 92 minut.

Film Bertha z dobytčáku můžete vidět na iTunes.

Film Bertha z dobytčáku je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.