FB pixel TP pixel
Bessie

Bessie

Bessie
USA | 2015 | Drama | Hudba | 107 minut

Drama z produkce HBO zkoumá pozoruhodnou kariéru "královny blues" Bessie Smithové (Queen Latifah), která se díky svému ohromnému talentu a lásce k hudbě vymanila z anonymity drsného kabaretního světa a proslavila se po celém světě jako jedna z nejúspěšnějších bluesových zpěvaček 20. let. Bessie se p...

Drama z produkce HBO zkoumá pozoruhodnou kariéru "královny blues" Bessie Smithové (Queen Latifah), která se díky svému ohromnému talentu a lásce k hudbě vymanila z anonymity drsného kabaretního světa a proslavila se po celém světě jako jedna z nejúspěšnějších bluesových zpěvaček 20. let. Bessie se po boku svého bratra Clarence začne brzy učit od bluesové legendy Ma Raineyové, která - stejně jako Bessie - dává přednost společnosti žen. Z Bessie se rychle stává čím dál větší hvězda v show Black Bottom Revue, do níž ji Ma Raineyová obsadí, což vede k napětí mezi oběma zpěvačkami a jejich cesty se následně rozdělí. Nezdolná Bessie dává dohromady vlastní pódiové číslo, píše písně, střídá milence i milenky, pouští se do rvaček, holduje alkoholu, prodává miliony nahrávek a vyprodává hlediště. Na pozadí bouřlivého vztahu s manželem a manažerem Jackem Geeem se z Bessie stává legenda takřka mýtických rozměrů - zvlášť poté, co se stane terčem útoku hnutí Ku-klux-klan na jejím turné v Severní Karolíně. Později musí čelit rozvodu i ztrátě adoptovaného dítěte a její kariéra se vlivem Velké hospodářské krize ocitá na mrtvém bodě. Díky své houževnaté povaze a nekompromisnímu stylu se Bessie brzy znovu postaví na nohy a po inspirativním opětovném setkání s Raineyovou i svou životní láskou Richardem se jí, s pomocí blues-jazzového nadšence a producenta Johna Hammonda, podaří úspěšně vrátit na scénu.

Hrají: Queen Latifah, Mike Epps, Tika Sumpter, Michael Kenneth Williams, Charles S. Dutton, Bryan Greenberg, Oliver Platt

Režie: Dee Rees

IMDb  66 % Kinobox  65 %

Bessie online

Sledovat Bessie online můžeš na HBO Max. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Bessie online, zda je ke stažení a zda má Bessie dabing nebo titulky.

HBO Max
HBO Max
anglické titulky | původní znění | české titulky | český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 5. 10. 2015
Předplatné za 199 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Bessie novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Bessie, které najdeš na našem webu.

Bessie recenze a hodnocení

Ve filmu Bessie hrají Queen Latifah, Mike Epps, Tika Sumpter, Michael Kenneth Williams, Charles S. Dutton, Bryan Greenberg, Oliver Platt.

Film Bessie režíruje Dee Rees.

Film Bessie má 107 minut.

Film Bessie můžete vidět na HBO Max.

Film Bessie je online na HBO Max, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.