FB pixel TP pixel
The White Cat
The White Cat

Bílá kočka

The White Cat
Švédsko | 1950 | Drama | Noir | 93 minut

Půl roku po Dívce s hyacinty byl ve švédských kinech uveden další snímek Hasseho Ekmana Bílá kočka, který se režisérovu předchozímu dílu notně podobal v tématu a zvoleném konceptu vyprávění. Zatímco v prvním filmu diváci pátrali po identitě v úvodu tragicky zemřelé ženy, Bílá kočka představuje tajem...

Půl roku po Dívce s hyacinty byl ve švédských kinech uveden další snímek Hasseho Ekmana Bílá kočka, který se režisérovu předchozímu dílu notně podobal v tématu a zvoleném konceptu vyprávění. Zatímco v prvním filmu diváci pátrali po identitě v úvodu tragicky zemřelé ženy, Bílá kočka představuje tajemného protagonistu, který přijíždí vlakem do Stockholmu, aniž by si pamatoval odkud a proč. Bezejmenného, zmateného muže se ujme dobrosrdečná servírka ztvárněná křehkou blondýnou Evou Henning a detektivní pátrání může začít. Snímek, který vznikl jako adaptace románu „Nycklar till okänt rum“ (Klíče do neznámé místnosti, 1950) Ekmanova blízkého spolupracovníka, spisovatele Waltera Ljungquista, tak opět zkoumá téma identity a s ní spjatou složitou otázku lidské psychiky. S motivem ztracené paměti a enigmatické povahy ústřední postavy do filmu proniká řada stylově pozoruhodných snových sekvencí a halucinačních flashbacků.

Bílá kočka obsazení

Herci: Alf Kjellin, Eva Henning, Sture Lagerwall, Gertrud Fridh, Gunnar Björnstrand, Doris Svedlund, Stig Järrel

Režie: Hasse Ekman

IMDb  62 % Kinobox  64 % Bílá kočka CSFD 69 %

Bílá kočka online

Sledovat Bílá kočka online můžeš na Netflix. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Bílá kočka online, zda je zdarma či je ke stažení a zda má Bílá kočka dabing nebo titulky.

Netflix
Netflix
anglické titulky | české titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 9. 3. 2021
Předplatné za 199 Kč nebo 259 Kč nebo 319 Kč - Vysvětlení cen předplatného
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Bílá kočka recenze a hodnocení

Ve filmu Bílá kočka hrají Alf Kjellin, Eva Henning, Sture Lagerwall, Gertrud Fridh, Gunnar Björnstrand, Doris Svedlund, Stig Järrel.

Film Bílá kočka režíruje Hasse Ekman.

Film Bílá kočka má 93 minut.

Film Bílá kočka můžete vidět na Netflix.

Film Bílá kočka je online na Netflix, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.