FB pixel TP pixel
Blázinec v 1. poschodí
Blázinec v 1. poschodí

Blázinec v prvním poschodí

Blázinec v 1. poschodí
Československo | 1969 | Komedie | Situace

Do zdánlivě poklidné domácnosti psychiatra Jaroslava (L. Lipský) a jeho ženy Žofie (I. Janžurová), veliké milovnice divadla, vstoupí sluha Josef (M. Kopecký). Má posloužit zvýšení prestiže rodiny, je však pravým zdrojem zmatků a nesmyslných akcí. V domácnosti nastane opravdový blázinec. Přítel Artur...

Do zdánlivě poklidné domácnosti psychiatra Jaroslava (L. Lipský) a jeho ženy Žofie (I. Janžurová), veliké milovnice divadla, vstoupí sluha Josef (M. Kopecký). Má posloužit zvýšení prestiže rodiny, je však pravým zdrojem zmatků a nesmyslných akcí. V domácnosti nastane opravdový blázinec. Přítel Artur (V. Brodský) radí, jak se sluhy zbavit. Bude třeba mu namluvit, že paní Žofie je psychiatrický případ. Jenže při sledování téhle motanice vyvstává postupně otázka – kdo je tady vlastně blázen? Veselohra na způsob vídeňské frašky je jednou z nejúspěšnějších bláznivých komedií Ferdinanda Františka Šamberka, proslulého českého dramatika a herce druhé poloviny 19. století. Je plná zápletek, překvapivých zvratů a komických situací. Zazní v ní známé staropražské písničky a kuplety. Televizní zpracování je z pera G. Oplustila a režii měl Z. Podskalský.

Hrají: Miloš Kopecký, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský, Iva Janžurová, Jana Dítětová, Lubomír Kostelka, Daniela Lamplová

Režie: Zdeněk Podskalský

Blázinec v prvním poschodí online

Sledovat Blázinec v prvním poschodí online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Blázinec v prvním poschodí online, zda je ke stažení a zda má Blázinec v prvním poschodí dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
české titulky | od 12. 7. 2003
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Blázinec v prvním poschodí recenze a hodnocení

Tvůj názor na Blázinec v prvním poschodí?

Ve filmu Blázinec v prvním poschodí hrají Miloš Kopecký, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský, Iva Janžurová, Jana Dítětová, Lubomír Kostelka, Daniela Lamplová.

Film Blázinec v prvním poschodí režíruje Zdeněk Podskalský.

Film Blázinec v prvním poschodí můžete vidět na iVysílání.

Film Blázinec v prvním poschodí je online na iVysílání, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.