FB pixel TP pixel
Borgman

Borgman

Borgman
Belgie | 2013 | Thrillery | 113 minut

Co byste udělali, kdyby jednoho rána u vaší luxusní vily zazvonil bezdomovec, tvrdil, že dobře zná vaší ženu a chtěl se vykoupat? Richard mu pořádně nandá. Jeho ženě Marině je to ale trapné, a bezdomovce, který se představuje jako Borgman, pustí dovnitř. A tak to celé začne. Nejen, že se Borgman z v...

Co byste udělali, kdyby jednoho rána u vaší luxusní vily zazvonil bezdomovec, tvrdil, že dobře zná vaší ženu a chtěl se vykoupat? Richard mu pořádně nandá. Jeho ženě Marině je to ale trapné, a bezdomovce, který se představuje jako Borgman, pustí dovnitř. A tak to celé začne. Nejen, že se Borgman z vily už nehne, ale ještě si na pomoc zavolá své přátele v čele s dost radikální Ilonkou. Vila a její obyvatelé se rychle mění k nepoznání a řada mrtvol s hlavami zabetonovanými v kýblech v nedalekém jezeře se nebezpečně rozrůstá. Příběh filmu Borgman je krutý, přímočarý a optimální pro milovníky černého humoru. Jenže kromě toho pokládá i řadu otázek a nechává divákům prostor, aby si ho přebrali po svém. V mnohém připomene postupy české nové vlny, v mnohem zas ironická a přesná severská dramata. Režisér Alex van Warmerdam patří k nejznámějším současným nizozemským dramatikům a režisérům. Jeho práce s metaforami, černým humorem a komorním způsobem vyprávění ho velmi přibližují českému divadelnímu i filmovému divákovi.

Hrají: Jan Bijvoet, Hadewych Minis, Jeroen Perceval, Tom Dewispelaere, Sara Hjort Ditlevsen, Dirkje van der Pijl, Annet Malherbe

Režie: Alex van Warmerdam

IMDb  68 % Kinobox  67 %

Borgman online

Sledovat Borgman online můžeš na Edison. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Borgman online, zda je ke stažení a zda má Borgman dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 3. 8. 2022
Půjčení (HD) za 140 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Borgman recenze a hodnocení

Ve filmu Borgman hrají Jan Bijvoet, Hadewych Minis, Jeroen Perceval, Tom Dewispelaere, Sara Hjort Ditlevsen, Dirkje van der Pijl, Annet Malherbe.

Film Borgman režíruje Alex van Warmerdam.

Film Borgman má 113 minut.

Film Borgman můžete vidět na Edison.

Film Borgman je online na Edison, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.