FB pixel TP pixel
Břetislav a Jitka
Břetislav a Jitka

Břetislav a Jitka

Břetislav a Jitka
Česko | 1974 | Historické filmy | Středověk

Z hlubin dávnověku až k dnešním dnům zní legendární vyprávění o krásné chovance kláštera Jitce a statečném Břetislavovi, synu českého knížete Oldřicha a prosté pradleny Boženy. Vtipný apokryf, moderním způsobem využívající polohistorickou, pololegendární látku, vypráví příběh zcela netradičním způso...

Z hlubin dávnověku až k dnešním dnům zní legendární vyprávění o krásné chovance kláštera Jitce a statečném Břetislavovi, synu českého knížete Oldřicha a prosté pradleny Boženy. Vtipný apokryf, moderním způsobem využívající polohistorickou, pololegendární látku, vypráví příběh zcela netradičním způsobem. V půvabném filmovém obrazu z našich dějin se vrátíme do doby před takřka tisíci lety. Přemyslovci byli jedinou původem českou panovnickou dynastií, která vládla na území dnešní Moravy a Čech v době našeho příběhu. Břetislav, syn knížete Oldřicha a Boženy, prosté ženy, trpí pro svůj neurozený původ po matce a proto, že se narodil mimo manželství. Setkáváme se s ním v době, kdy, coby správce Moravy, vydává se na cesty do sousedních zemí, aby se oženil. V jeho rozhodnutí hraje také roli mocenská politika, svatba s urozenou nevěstou by měla posílit moc rodu. Především ale nechce svému synu připravit takové ponížení, jakého se kvůli neurozenému původu dostávalo jemu… Televizní film natočil podle scénáře renomovaného vypravěče O. Daňka v roce 1974 režisér J. Bělka, který do hlavních rolí, dvou nezkrotných povah Břetislava a Jitky, obsadil Břetislava Slováčka a Elišku Balzerovou.

Hrají: Břetislav Slováček, Eliška Balzerová, Zdeněk Řehoř, Milan Jedlička, Karel Charvát, Karel Soukup, Otto Hradecký, Vladimír Brabec, Josef Koza, Zdeněk Jarolímek, Blanka Vikusová

Režie: Václav Gajer, Jiří Bělka

IMDb  71 % Kinobox  81 %

Břetislav a Jitka online

Sledovat Břetislav a Jitka online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Břetislav a Jitka online, zda je ke stažení a zda má Břetislav a Jitka dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
české titulky | od 28. 9. 2001
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Břetislav a Jitka recenze a hodnocení

Ve filmu Břetislav a Jitka hrají Břetislav Slováček, Eliška Balzerová, Zdeněk Řehoř, Milan Jedlička, Karel Charvát, Karel Soukup, Otto Hradecký, Vladimír Brabec, Josef Koza, Zdeněk Jarolímek, Blanka Vikusová.

Film Břetislav a Jitka režíruje Václav Gajer, Jiří Bělka.

Film Břetislav a Jitka můžete vidět na iVysílání.

Film Břetislav a Jitka je online na iVysílání, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.