FB pixel TP pixel
May the Lord Be With Us
May the Lord Be With Us

Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře

May the Lord Be With Us
Česko | 2018 | Historické filmy | Politika | 77 minut

23. května 1618 dochází na Pražském hradě k podivné události: představitelé českých protestantských stavů vyhodí z oken dva nejvyšší představitele králova úřadu. Incident, který vejde do dějin jako „pražská defenestrace“, odstartuje třicetiletou válku – nejstrašnější konflikt, jaký Evropa do té doby...

23. května 1618 dochází na Pražském hradě k podivné události: představitelé českých protestantských stavů vyhodí z oken dva nejvyšší představitele králova úřadu. Incident, který vejde do dějin jako „pražská defenestrace“, odstartuje třicetiletou válku – nejstrašnější konflikt, jaký Evropa do té doby zažila. Česká televize v koprodukci s rakouskou ORF a francouzsko-německou společností ARTE natočila televizní film, který je věnován čtyřstému výročí této události. Náročné natáčení probíhalo v řadě historických objektů, např. na Pražském hradě,na zámcích Kratochvíle, Telč, na hradě Švihov a dalších atraktivních místech. V režii Zdeňka Jiráského ve filmu uvidíme celou plejádu skvěle ztvárněných historických postav, především vůdce povstání pražských stavů Jindřicha Matyáše Thurna (K. Dobrý), dále oba panovníky té doby, kteří se vystřídali na českém trůnu – Ferdinanda II. Habsburského (O. Malý) nebo Fridricha Falckého (Š. Kozub). Tito tři muži, stojící na počátku našeho příběhu, věří ve stejného Boha. Komu z nich ale bude Bůh nejvíce nakloněn?

Hrají: Karel Dobrý, Tereza Hofová, Ondřej Malý, Eva Podzimková, Štěpán Kozub, Sara Sandeva, Robert Mikluš, Hynek Chmelař, Jiří Maryško, Adrian Jastraban, Pavel Tesař

Režie: Zdeněk Jiráský

IMDb  50 % Kinobox  37 %

Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře online

Sledovat Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře online, zda je ke stažení a zda má Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
české titulky | od 13. 5. 2018
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře recenze a hodnocení

Tvůj názor na Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře?

Ve filmu Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře hrají Karel Dobrý, Tereza Hofová, Ondřej Malý, Eva Podzimková, Štěpán Kozub, Sara Sandeva, Robert Mikluš, Hynek Chmelař, Jiří Maryško, Adrian Jastraban, Pavel Tesař.

Film Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře režíruje Zdeněk Jiráský.

Film Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře má 77 minut.

Film Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře můžete vidět na iVysílání.

Film Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře je online na iVysílání, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.