FB pixel TP pixel
The Crucible

Čarodějky ze Salemu

The Crucible
USA | 1996 | Drama | Čarodějnice | 124 minut

Historické drama natočené na motivy hry slavného Arthura Millera vychází ze skutečných událostí, ke kterým došlo v roce 1692 v americkém městečku Salem, obývaném komunitou puritánů. Jednoho rána se skupina dívek vydá do lesa, kde se účastní zaříkávání černošské otrokyně. Přistihne je však reverend P...

Historické drama natočené na motivy hry slavného Arthura Millera vychází ze skutečných událostí, ke kterým došlo v roce 1692 v americkém městečku Salem, obývaném komunitou puritánů. Jednoho rána se skupina dívek vydá do lesa, kde se účastní zaříkávání černošské otrokyně. Přistihne je však reverend Parris a dívky se rozutečou. Dvě z nich krátce po návratu domů upadnou do bezvědomí. Dívky to jen předstírají z obav před trestem, ale reverend se po dohodě s některými osadníky rozhodne povolat do Salemu známého lovce čarodějnic, reverenda Halea. Přestože zkušená vědma dívky probere a stejně jako rozumný farmář John Proctor, radí představeným obce, aby Halea poslali pryč. Reverend Parris však trvá na svém a brzy se městečko mění v peklo. Hale vyslýchá dívky a jedna z nich označí za iniciátorku zaříkávání Parrisovu neteř Abigail.

Hrají: Daniel Day-Lewis, Winona Ryder, Joan Allen, Bruce Davison, Charlayne Woodard, Frances Conroy, Elizabeth Lawrence

Režie: Nicholas Hytner

IMDb  68 % Kinobox  67 %

Čarodějky ze Salemu online

Sledovat Čarodějky ze Salemu online můžeš na Google Play, iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Čarodějky ze Salemu online, zda je ke stažení a zda má Čarodějky ze Salemu dabing nebo titulky.

Google Play
Google Play
HD kvalita | SD kvalita | od 2. 1. 2016
Půjčení za 82 Kč nebo 110 Kč (HD) Nákup za 360 Kč nebo 400 Kč (HD)
iTunes
iTunes
původní znění | HD kvalita | SD kvalita | od 9. 11. 2018
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 229 Kč (i HD)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Čarodějky ze Salemu zajímavosti

Tržby v českých kinech
564 186 Kč
Návštěvnost v českých kinech
12 377 diváků

Čarodějky ze Salemu recenze a hodnocení

Tomáš Šťástka
Tomáš Šťástka iDnes
13.01.2018

Dobré herecké výkony a hutná atmosféra jsou hlavními lákadly vinohradského nastudování hry Arthura Millera přibližující čarodějnické procesy nejen v Americe 17.......   Celá recenze

 75 %

Ve filmu Čarodějky ze Salemu hrají Daniel Day-Lewis, Winona Ryder, Joan Allen, Bruce Davison, Charlayne Woodard, Frances Conroy, Elizabeth Lawrence.

Film Čarodějky ze Salemu režíruje Nicholas Hytner.

Film Čarodějky ze Salemu má 124 minut.

Film Čarodějky ze Salemu vidělo v českých kinech 12 377 diváků.

Film Čarodějky ze Salemu můžete vidět na Google Play, iTunes.

Film Čarodějky ze Salemu je online na Google Play, iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.