FB pixel TP pixel
Black Book
Black Book

Černá kniha

Black Book
Nizozemí | 2006 | Drama | Holocaust | 145 minut

Děj filmu je zasazený do let 1944–1945 a vypráví příběh židovské dívky Rachel, jež se ukrývá v okupovaném Holandsku. Potom, co je svědkem masakru celé své rodiny, se připojí k domácímu hnutí odboje. Dostane za úkol napojit se na velitelství gestapa tím, že svede šarmantního německého kapitána. Verho...

Děj filmu je zasazený do let 1944–1945 a vypráví příběh židovské dívky Rachel, jež se ukrývá v okupovaném Holandsku. Potom, co je svědkem masakru celé své rodiny, se připojí k domácímu hnutí odboje. Dostane za úkol napojit se na velitelství gestapa tím, že svede šarmantního německého kapitána. Verhoeven staví svůj film jako velkolepou akční podívanou, na kterou ale zároveň pohlíží s ironickým odstupem. Scénář filmu vychází ze skutečných událostí a staví na hlavní ženské hrdince, která ve filmu představuje jediný záchytný bod. Film totiž dobu i hrdiny popisuje v neustálé ambivalenci. Pohrává si s tradičním pohledem na odboj i nacisty, jejichž zažité obrazy často převrací.

Hrají: Carice van Houten, Sebastian Koch, Thom Hoffman, Halina Reijn, Matthias Schoenaerts, Derek de Lint, Christian Berkel

Režie: Paul Verhoeven

IMDb  77 % Kinobox  76 %

Černá kniha online

Sledovat Černá kniha online můžeš na Filmbox+. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Černá kniha online, zda je ke stažení a zda má Černá kniha dabing nebo titulky.

Filmbox+
Filmbox+
český dabing | SD kvalita | od 15. 3. 2021
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Černá kniha zajímavosti

Rozpočet
21 000 000 $
Tržby v českých kinech
647 033 Kč
Návštěvnost v českých kinech
7 960 diváků

Černá kniha recenze a hodnocení

Ve filmu Černá kniha hrají Carice van Houten, Sebastian Koch, Thom Hoffman, Halina Reijn, Matthias Schoenaerts, Derek de Lint, Christian Berkel.

Film Černá kniha režíruje Paul Verhoeven.

Film Černá kniha má 145 minut.

Film Černá kniha měl rozpočet 21 000 000 $.

Film Černá kniha vidělo v českých kinech 7 960 diváků.

Film Černá kniha můžete vidět na Filmbox+.

Film Černá kniha je online na Filmbox+, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.