FB pixel TP pixel
Cesta do nemožna
Cesta do nemožna

Cesta do nemožna

Cesta do nemožna
Česko | 2019 | Životopisné filmy | Politika

Milan Rastislav Štefánik byl mužem mnoha tváří a profesí. Na cestě za osvobozením vlastního národa a vznikem Československa dokázal mnoho neuvěřitelných skutků. Originální koprodukční trikový film, který naznačuje, že Štefánik by klidně mohl být předobrazem moderního Indiana Jonese, připravil Noro D...

Milan Rastislav Štefánik byl mužem mnoha tváří a profesí. Na cestě za osvobozením vlastního národa a vznikem Československa dokázal mnoho neuvěřitelných skutků. Originální koprodukční trikový film, který naznačuje, že Štefánik by klidně mohl být předobrazem moderního Indiana Jonese, připravil Noro Držiak... 4. května 1919 při letecké nehodě zemřel Milan Rastislav Štefánik, významná historická osobnost, která přispěla ke vzniku Československé republiky. Přestože generál Štefánik zemřel ve věku 38 let, jeho krátký život ale v mnoha směrech připomíná dobrodružný román. Je téměř neuvěřitelné, že muž z chudé rodiny i přes své chatrné zdraví dosáhl tolika cílů. Světoběžník, doktor filozofie v oboru astronomie, badatel, matematik, pilot, rytíř Čestné legie, francouzský generál, diplomat a první ministr války Československé republiky – to vše byl Milan Rastislav Štefánik. A po celý život snílek a dobrodruh. Během první světové války se zasloužil o vznik československých vojenských jednotek ve Francii, v Itálii a Rusku, spoluorganizoval první československou armádu, které posléze velel. Vybudoval několik astronomických observatoří na celém světě, znal se s mnoha významnými lidmi své doby: vědci, umělci, politiky. Měl ale i hodně nepřátel. Navzdory všem úspěchům na poli vědy a politiky si všichni jeho současníci mysleli, že Štefánikův největší životní sen – nezávislé Československo – zůstane jen utopií. Nakonec dosáhl i tohoto cíle, ale neužil si ani vavřínů, ani slávy, jeho život 4. května 1919 ukončila letecká nehoda nedaleko Bratislavy.

Hrají: Tomáš Mischura, Petr Vaněk, Jana Stryková, Kristína Svarinská, Václav Neužil, Arnošt Goldflam, Judit Bárdos

Režie: Noro Držiak

Cesta do nemožna online

Sledovat Cesta do nemožna online můžeš na DaFilms, iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Cesta do nemožna online, zda je ke stažení a zda má Cesta do nemožna dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 1. 2. 2021
Půjčení za 65 Kč
iVysílání
iVysílání
české titulky | od 18. 1. 2021
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Cesta do nemožna recenze a hodnocení

Ve filmu Cesta do nemožna hrají Tomáš Mischura, Petr Vaněk, Jana Stryková, Kristína Svarinská, Václav Neužil, Arnošt Goldflam, Judit Bárdos.

Film Cesta do nemožna režíruje Noro Držiak.

Film Cesta do nemožna můžete vidět na DaFilms, iVysílání.

Film Cesta do nemožna je online na DaFilms, iVysílání, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.