FB pixel TP pixel
The Emperor's New Clothes
The Emperor's New Clothes

Císařovy nové šaty

The Emperor's New Clothes
Itálie | 2001 | Komedie | 107 minut

Napoleon Bonaparte, kdysi nejslavnější, nejmocnější muž světa, zemřel 5. května roku 1821 na ostrově sv. Heleny. Tak nám to alespoň tvrdí historické knihy. Ale je to skutečně pravda? Vždyť i ve vyhnanství byl stále obklopen hloučkem svých věrných, vždyť i po všech těch prohraných bitvách bylo jistě ...

Napoleon Bonaparte, kdysi nejslavnější, nejmocnější muž světa, zemřel 5. května roku 1821 na ostrově sv. Heleny. Tak nám to alespoň tvrdí historické knihy. Ale je to skutečně pravda? Vždyť i ve vyhnanství byl stále obklopen hloučkem svých věrných, vždyť i po všech těch prohraných bitvách bylo jistě ve Francii ještě mnoho těch, kteří by se znovu nadšeně chopili pro svého milovaného císaře zbraně. Stačilo by jen vymyslet a uskutečnit plán, dokonalý plán Bonapartova útěku z ostře střeženého ostrova, a umožnit mu návrat do Paříže. K tomu by ovšem bylo nutno najít jeho dvojníka, který by byl schopen přesvědčit anglickou stráž, že ta "největší zrůda světa" je stále bezpečně internována na nepřístupném kusu země uprostřed oceánu. Dvojníka, jakým je například Eugene Lenormand, nejubožejší z ubohých, obyčejný námořník, pro nějž bude jistě ctí prokázat svému císaři tuto službu. Jenomže žádný plán nemůže být tak dokonalý, aby jej nedokázala ohrozit nějaká nepředvídaná okolnost. Třeba to, že za melasu se platí víc v Antverpách než v Brestu. Nebo to, že chlápkovi, který strávil celý život drhnutím paluby Napoleonových lodí se může měkká postel a skvělá krmě zalíbit natolik, že se jí nebude chtít vzdát. Jemnou, satiricko-romantickou komedii Císařovy nové šaty natočil režisér Taylor podle románu Simona Leyese Smrt Napoleona, a na jejím vyznění má jistě nemalý podíl herecký koncert Iana Holma v hlavní dvojroli. Pro Holma to bylo již třetí setkání s Napoleonem za jeho hereckou kariéru. V roce 1981 si jej zahrál v komedii Terryho Gilliama Time Bandits, o sedm let dříve jej představoval v televizním seriálu Napoleon a láska. V Císařových nových šatech, v níž musí Napoleon vybojovat svou poslední bitvu a rozhodnout se mezi slávou a láskou, dodal své postavě autokrata, objevujícího na stará kolena půvab a radosti obyčejného života, jistou melancholii i hluboký lidský rozměr.

Císařovy nové šaty obsazení

Herci: Ian Holm, Iben Hjejle, Tim McInnerny, Nigel Terry, Eddie Marsan, Tom Watson, Hugh Bonneville

Režie: Alan Taylor

IMDb  69 % Kinobox  63 % Císařovy nové šaty CSFD 60 %
Voyo
Komedie na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Císařovy nové šaty online

Zde ti nabídneme, kde sledovat Císařovy nové šaty online, zda je zdarma či je ke stažení a zda má Císařovy nové šaty dabing nebo titulky.

Císařovy nové šaty celý film online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Hlídat, kdy bude mít Císařovy nové šaty Netflix, Voyo a další
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Císařovy nové šaty novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Císařovy nové šaty, které najdeš na našem webu.

Zemřel představitel Bilba Pytlíka I. Holm. Zopakujte si jeho nejlepší filmy
Zemřel představitel Bilba Pytlíka I. Holm. Zopakujte si jeho nejlepší filmy
19.06.2020 15:00:00 | Tipy na film

Britský rodák, kterého si většina diváků pamatuje jako Ashe z Vetřelců nebo Bilba Pytlíka z Pána prstenů, zemřel ve věku 88 let.

Císařovy nové šaty recenze a hodnocení

Ve filmu Císařovy nové šaty hrají Ian Holm, Iben Hjejle, Tim McInnerny, Nigel Terry, Eddie Marsan, Tom Watson, Hugh Bonneville.

Film Císařovy nové šaty režíruje Alan Taylor.

Film Císařovy nové šaty má 107 minut.

Film Císařovy nové šaty není zatím nikde online.

Film Císařovy nové šaty není zatím kde sledovat.