FB pixel TP pixel
Cyril and Methodius - The Apostles of the Slavs
Cyril and Methodius - The Apostles of the Slavs

Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů

Cyril and Methodius - The Apostles of the Slavs
Česko | 2013 | Historické filmy | Středověk | 105 minut

Dramatický příběh z 9. století zachycuje počátky šíření křesťanského náboženství a kultury na Velké Moravě a v našich zemích i politické vztahy a mocenské vazby v tehdejší střední Evropě. Příchod slovanských věrozvěstů Konstantina, známého jako Cyril (O. Novák), a jeho bratra Metoděje (R. Zach), kte...

Dramatický příběh z 9. století zachycuje počátky šíření křesťanského náboženství a kultury na Velké Moravě a v našich zemích i politické vztahy a mocenské vazby v tehdejší střední Evropě. Příchod slovanských věrozvěstů Konstantina, známého jako Cyril (O. Novák), a jeho bratra Metoděje (R. Zach), kteří byli později prohlášeni za svaté, souvisel nejen se vznikem nejstaršího slovanského písma – hlaholice, literárního jazyka a slovanské liturgie, ale jeho význam spočíval i v mnoha dalších kulturních podnětech. Oba kněží přicházejí v době formování území Velké Moravy i v čase mnoha mocenských střetů, zejména s Franskou říší, která viděla v šíření víry slovanským jazykem ohrožení svých zájmů. Filmový přepis je pokusem o historickou rekonstrukci těchto sporů a zájmů jednotlivých panovníků i církve.

Hrají: Roman Zach, Ondřej Novák, Josef Abrhám, Milan Bahúl, Petr Borovec, Jiří Böhm, Vladimír Javorský

Režie: Petr Nikolaev

IMDb  56 % Kinobox  52 %

Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů online

Sledovat Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů online, zda je ke stažení a zda má Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
od 5. 7. 2016
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů recenze a hodnocení

Tvůj názor na Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů?

Ve filmu Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů hrají Roman Zach, Ondřej Novák, Josef Abrhám, Milan Bahúl, Petr Borovec, Jiří Böhm, Vladimír Javorský.

Film Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů režíruje Petr Nikolaev.

Film Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů má 105 minut.

Film Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů můžete vidět na iVysílání.

Film Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů je online na iVysílání, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.