FB pixel TP pixel
The Devil and Daniel Johnston
The Devil and Daniel Johnston

Ďábel a Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston
USA | 2005 | Dokumenty | Hudebníci | 110 minut

Na začátku osmdesátých let minulého století se objevily první zmínky o talentovaném mladíkovi ze Západní Virginie, který napsal stovky písní o neopětované lásce k dívce jménem Laurie, jež se provdala za hrobaře. Daniel Johnston, pozoruhodná postava americké hudební scény konce minulého století, byl ...

Na začátku osmdesátých let minulého století se objevily první zmínky o talentovaném mladíkovi ze Západní Virginie, který napsal stovky písní o neopětované lásce k dívce jménem Laurie, jež se provdala za hrobaře. Daniel Johnston, pozoruhodná postava americké hudební scény konce minulého století, byl Kurtem Cobainem nazýván „největším žijícím písničkářem“ a cover verze jeho songů nahráli mimo jiné Tom Waits či Pearl Jam. Slibně se rozvíjející kariéru originálního barda však zabrzdily stále častější maniodepresivní sklony. Dnes pětačtyřicetiletý Johnston žije stále s rodiči. Feuerzeigův snímek mistrně kombinuje záběry ze současnosti s nevyčerpatelným archivem Johnstonových nahrávek a domácích filmů. Intimní, naléhavý, melancholický a strhující – takový je filmový portrét posmutnělého muzikanta, dokazující, že genialitu a šílenství často dělí jen jemná hranice.

Hrají: Daniel Johnston, Matt Groening, Louis Black, Gibby Haynes, Thurston Moore, Laurie Allen, Brian Beattie

Režie: Jeff Feuerzeig

IMDb  79 % Kinobox  79 %

Ďábel a Daniel Johnston online

Sledovat Ďábel a Daniel Johnston online můžeš na KVIFF TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Ďábel a Daniel Johnston online, zda je ke stažení a zda má Ďábel a Daniel Johnston dabing nebo titulky.

KVIFF TV
KVIFF TV
původní znění | české titulky | od 22. 6. 2022
Půjčení (HD) za 80 Kč Nákup (HD) za 150 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Ďábel a Daniel Johnston recenze a hodnocení

Tvůj názor na Ďábel a Daniel Johnston?

Ve filmu Ďábel a Daniel Johnston hrají Daniel Johnston, Matt Groening, Louis Black, Gibby Haynes, Thurston Moore, Laurie Allen, Brian Beattie.

Film Ďábel a Daniel Johnston režíruje Jeff Feuerzeig.

Film Ďábel a Daniel Johnston má 110 minut.

Film Ďábel a Daniel Johnston můžete vidět na KVIFF TV.

Film Ďábel a Daniel Johnston je online na KVIFF TV, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.